Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt DoktorÚr!
2015 decemberében szültem.Áprilistól alvászavaraim lettek(nem tudtam aludni,vagy csak szenderegtem)TSH:0.7volt.Nyár óta hasmenéses időszakaim lettek.IBS szerű tünetek.A TSH.0.3,ft3.: 8.,ft4. :14.8.Pm.UH: a pajzsm.megnagyobbodott,jobb lebeny 63×27×18mm,bal 49×25×21mm.Az állomány foltosan inhomogen csokkent echogenitasu.A bal also polus menten egy kulonallonak tuno hasonlo szerkezetu 15×8mm s képlet van.A jobb kp.alsó harmad hataran dorsalisan egy 14mm s es egy kisebb szeles elnosott konturu echoszegeny szegelyu,centralisan echodus solid keplet lathato.Diffuz pm parenchima laesio.A
Szeretném kérdezni,hogy ez mit jelent számomra?Okozhatja az alvászavaromat,problémás bélműködésemet,tachycardiamat a pajzsmirigy betegségem?Pszichiaterhez küldtek,az alvászavarom miatt,mert 7napig egyhuzamban semmit sem aludtam ,altatót pedig a szoptatás miatt nem szedhettem.Jelenleg a pszich.szerek mellett sem tudok aludni.Néha hőemelkedéses epizódjaim vannak.Az endokrinologus szerint nem a pajzsmirigy betegségem okozza a tachycardiat,bél panaszokat és az alvatlanságot.Márciusban lesz asp.cyt.vizsgalat.A pszich.szereket elszeretném hagyni mert mellékhatásként 26kg t híztam-a pszich.orvos is támogat ebben,-hangulati ingadozasom nincs,nem is volt,csak nem tudtam aludni és ettől teljesen kikészültem-,viszont félek ,hogy nem fogok tudni aludni és újra olyan állapotba kerülök mint Áprilisban.Köszönöm a segítségét!
Kedves Betegünk!


Az Ön által küldött labor leletek és a tünetei is pajzsmirigy túlműködés mellett szólnak. Feltétlenül keressen fel egy endokrinológust a tennivalók megbeszélése érdekében! A pajzsmirigy UH-gal leírt göbök szúrásos vizsgálatát én is indokoltnak tartom. Ne izguljon, az esetek nagy többségében a göbök jóindulatúak, a vizsgálatra csak a biztonság érdekében van szükség, hogy a sejtek természetét meg lehessen ítélni!

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr. Békési Gábor

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK