Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Endokrinközpont!

40 éves vagyok,jelenleg IVF kezelés alatt állok. Eddig 2 sikertelen beavatkozás volt, most harmadjára próbálom. Volt immunológiai kivizsgálásom is, de korábban már diagnosztizáltak nálam pajzsmirigy problémát.
2 éve a TSH-m 2,66 IU/L volt, 1,5 éve 5,08, majd 1 éve visszaesett 1,23-ra, jelenleg 1,43. A T3 és T4 referencia értéken belüli volt mindvégig, de ingadozott. A prolaktin szintem is a felső határ fölött volt, ez azonban már normalizálódott a mai napig, 1 éve szedtem rá Bromocriptint egy ideig. Eközben csináltattam antitest vizsgálatot is, eredményei:
1 éve anti TPO 1127 IU/ml, HTG 535 IU/ml volt, jelenleg TPO 954,1 IU/ml, anti TG 446,5.
A családban sajnos öröklődő pajzsmirigy betegség előfordul anyai ágon.
Soha nem szedtem semmilyen gyógyszert, nem tartották szükségesnek, mert meddőségi beavatkozáshoz csak azt várták el, hogy a TSH 2,2 alatt legyen. Nekem azonban így is vannak tüneteim, hideg intolerancia, fáradékonyság, rekedtség, de nem állandóan. Saját \"gyógyításomra\" bio szelént szedek és jódtartalmú babavitamint, mivel IVF alatt állok. A bio szelénnek tudom be állapotom javulását.
Kérdésem, hogy ez az elváltozás Hashimoto szindróma? Valóban kezelés nélkül kell kivárnom, míg be nem következik a pajzsmirigyem pusztulása? Lehet ez a több sikertelen IVF oka? Szehetek jódtartalmú babavitamint? Nem \"olaj a tűzre\" ez pajzsmirigy gyulladás esetén? Az a helyzet, hogy csak ez a babavitamin tartalmaz folátot, nekem pedig genetikai okok miatt a szervezetem nem tudja feldolgozni a \"sima\" folsavat rendesen.
Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.: F.Tímea
Tisztelt F.Tímea !

Köszönöm megtisztelő bizalmát. Ön nagyon sok információt leírt, és arra komoly szakvéleményt kért. A kérdései világosak és érthetőek, de a választ etikai és szakmai okokból attól kaphatja meg, aki a korábbi vizsgálatokat végezte. és a gyógyszeres szedés indikálta. Noha e-mailen szakvéleményt és tanácsot adni kényelmi szempontból előnyösebb lenne, mégis azt kell, hogy mondjam, szakmailag nem vállalható. Szakmai véleményt, tanácsot csak úgy tudok felelősen adni, ha nem csak a leírható eredményeket van lehetőségem megítélni, de Önt is láthatom, megvizsgálhatom, és így a klinikai képet, kórtörténetet, labor- és ultrahang eredményeket egyben, egységben holisztikusan értékelhetem. Kérem, hogy keressen fel személyesen, ahol mindent részletesen átnézhetünk, értékelhetünk, a megoldást megtalálhatjuk. A gyorsabb átfutási idő miatt, kérem, hívjon a következő telefonszámon: 0630/631-9309, vagy amennyiben megad egy telefonszámot, felhívjuk időpont-egyeztetés végett. Amennyiben további kérdés merül fel, kérem, forduljon hozzám bizalommal!

Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba

06-30-631-9309

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK