Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Nő/Úr!

Az elmúlt màsfél -2 hónapban indokolatlan hízást,hajhullást,fáradtságot észleltem magamon,sok pattanás kíséretében. / 44 éves vagyok /
Az étkezésemre figyelek,heti 4-5 alkalommal edzek.Mégis feljött pàr kiló.A hàziorvosom pajzsmirigy problemara gondolt,de a vérvétel nem mutatta ki.Tsh a normal tartomanyban van./ mást nem néztek./
Elküldött pajzsmirigy ultrahangra is.Ott sajnos talalzak 2 cisztát a jobb oldalilebenyben.Innentőlkezdve a háziorvos semmi érdemlegeset nem mondott.Azt sem hogy ez most baj vagy menjek tovàbb és vizsgàltassam ki,hogy ezek jó indulatuak e vagy sem,semmit nem mondott.A panaszaim megvannak azota is,de mostmár a pajzsmirigy cisztàk is aggasztanak.Szeretném megkérdezni Öntől,hogy mi a véleménye,mit kellene tmi ennem,merre induljak tovább,hogy kideruljon mi okozza a panaszaimat,és mi a gyógymód.A pajzsmirigy cisztàkkal mik a tennivalóim? / 3mm-és 3,5 mm. /
Az Önök intézményében van e mod a tovabbi vizsgalatokra,és kihez

kellene ott fordulnom?Melyik orvoshoz jelentkezhetnek be?

Vàlaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Erika!

Köszönjük levelét.

Levele alapján valóban azt javaslom, jöjjön el rendelésünkre,amelyre egy személyes konzultáció során bővebb információval tudunk szolgálni,hiszen a felvetett kérdést érdemesebb lenne kivizsgálni.
Szakembereink listáját honlapunkon megtalálja, online bejelentkezésnél kérhet konkrét orvost,kihez szeretne jönni, illetve tudunk Önnek segíteni,hogy kit ajánlunk ez ügyben.
Levele alapján egyébként Dr.Molnár Jeannette-et javaslom.

Ezen az e-mail címen online bejelentkezhet: [email protected] vagy telefonon: 06 (70) 431 9728

Várjuk jelentkezését,

Üdvözlettel,
Hegedűs Hajnalka
asszisztens

Endokrinközpont
1024 Budapest, Lövőház u. 1-5

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK