Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktor Úr/Nő!

10 éves korom óta van pajzsmirigy alulműködésem, azóta euthyroxot szedek 50 féllel kezdtem de 150-ig is elmentem, sok orvosnál megfordultam, ideig óráig rendben voltam. Sikerült 2,5 év alatt 20 kilót leadnom, de megint visszajött 10. Vitaminokat szedek lassan egy hónapja (D3, E, cink, magnézium, B, C, szelén), igyekszem folyamatosan odafigyelni mit eszek (kerülöm a cukrot, a fehér lisztet amennyire csak tudom, illetve a laktózt is), és rendszeresen aerobikozom (2*45perc) és futok(2-3*30). Ha szedem a pajzsmirigy gyógyszert teljesen kikészül a gyomrom, ha nem akkor rosszak az értékeim, bár a gyomrom akkor sem a legjobb, folyamatosan puffadok. Emellett általában kéthavonta menstruálok, állandóan fehérfolyásom van,folyamatosan küzdök a plusz kilókkal és a túlzott szőrösödéssel, és az anyagcserém sem megfelelő már egy ideje. rendszeresen járok vérvételre, általában a hormonértékeim magasak. 2-3 liter vizet iszok. Szeretnék egy komplex, átfogó vizsgálatot, ami nem csak arról szól hogy ezt a bogyót szedd 3 hónapig/fél évig és majd kontroll vérvétel alapján. Ettől nem fogok normálisan menstruálni, és nem lesz jobb a gyomrom, és nem tűnnek el a plusz kilók sem. Kihez forduljak? Mi lenne ennek a menete? Mennyi időre számíthatok?
Köszönöm.
Üdv Zsaklin
Kedves Zsaklin!

Szerteágazó panaszaival kapcsoltban, Központunkban Dr. Lőrincz Ildikót tudnám ajánlani aki endokrinológus és Szülész - Nőgyógyász szakorvos. A gyomor panaszaival kapcsoltban gasztroenterológus szakorvost érdemes felkeresni, lehetséges, hogy valamilyen intolerancia, vagy egyéb gyomor vagy bél eredetű probléma állhat a hátterében. Időpontot Online is tud foglalni, vagy +36704319728 telefonszámon tudunk adni Önnek.

Üdvözlettel:
Plósz Dzsenifer

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK