Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor úr /nő !
Azzal a kérdéssel fordulnék önhöz, hogy méhnyakgyulladást állapítottak meg még pár hónapja, gyógyszert kaptam rá, elmúlt. Április 7-én a nőgyógyászom közölte, méhszájsebem van.
Ezzel kapcsolatosan szeretnék válaszokat kapni egy pár kérdésemre. A doktor úr azt mondta ezzel nem lehet mit csinálni, nem műt meg, mert fiatal vagyok, ezt miért mondhatta?
24 éves vagyok és még nem szültem, de a későbbiek folyamán szeretnék. Tényleg lehetne ecsetelni, vagy fagyasztani, lézeres kezeléssel gyógyítani? Ha megműt, nem lehet gyerekem vagy épp ellenkezőleg meg kell, h műtsenek, hogy legyen gyerek? Olvastam ilyet valakinek nem jött be a gyermekáldás éveken keresztül próbálkoztak, és miután a méhszájsebet megműtötték az egyik hölgynek, utána lett is baba. Veszélyes a méhszájseb, kialakulhat belőle daganat?
Tényleg megakadályozza ez a méhszájseb a hímivarsejtek bejutását a méhbe?
Meg szeretnék gyógyúlni. Esetleg váltsak másik orvosra? Most várom a 2. rákszűrési eredményem, mert a doktorúr csinált még egyet. Az eredményem az előző P3 as volt, amin gyulladást állapítottak meg, ez összefügg a méhszájsebbel? Csak óvszerrel lehet védekezni, amig fenn áll az méhszáj seb problémám? Ki lehet gyógyulni ebből? Érdemes lenne inkább megműteni?Irigáljak gyógyteával vagy Vitagyn C krémmel Szex után néha vérzek kicsit.Köszönöm a válaszait. Fontos hogy tájékoztatást kapjak ezekről a kérdéseimről.
Kedves Dzsudy!

Első sorban ecsetelést alkalmaznak a méhszájseb gyógyítására, ami akár többszöri alkalom is lehet. Megműteni nem nagyon szokták, csak abban az esetben ha nagyobbodik a seb felülete vagy erősebb panaszokat okoz, illetve ha a citológiai lelet rosszabbodik.
Méhszájsebből akkor alakulhat ki bármilyen rosszabb elváltozás,ha nincsen kezelve és folyamatos gyulladást idéz elő.
Teljesen jól járt el a nőgyógyásza, nem kell váltania, fontos a 3-6 havonta ismétlődő citológia a gyulladás ellenőrzése miatt.
Ajánlom mindenképpen az védekezést, hogy ne fertőzze tovább a sebet, de az irrigációt semmiképpen sem javaslom.
Együttlét utáni vérzést okozhat esetleg hevesebb aktus, de a meglévő méhszájseb is vérezhet.

Hírek

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek
Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

Hogyan függ össze a testsúly a pajzsmirigybetegségekkel?

A pajzsmirigybetegségtől hízunk vagy éppen az elhízás vezethet pajzsmirigybetegséghez? Hogyan kapcsolódhat a fogyás a pajzsmirigy állapotához? Hol érdemes elkezdeni a kivizsgálást és a kezelést? Dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász válaszolt a témával kapcsolatos legfontosabb kérdésekre.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK