Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő !

Nemrégiben felkerestem a nőgyógyászom azzal a panasszal, hogy nem rendszeres a mensesem 2 havonta jön meg körülbelül.
Élősszőr egy cisztát látott, ami megrepedt. Azzal nem is foglalkozott nagyon, rá 2 hétre megjött a vérzésem. Aztán vissza kellet mennem, mert ugyan az volt a problémám, hogy késik elég hosszú ideje már. Ott a hüvelyi ultrahangon rengeteg tüszőt látott.
Elküldött teljes Hormon kivizsgálásra és az eredményeim a következők: TSH 3,600 mIU/L, LH 15,52 U/L, FSH 9,28 U/L, pROLAKTIN 542 mIU/L ÖSZTRAIDOL <73 pmol/L PROGESZTERON 2,5 nmol/L tESZTOSZTERON 1,7 nmol/L HOMA-IR 1,2

Az értékeim alapján BROMOCRIPTIN-RICHTER 2,5 MG tabtátt kaptam napi 2x kell szednem. 3 hónap után vissza kell mennem és tájékoztatni a Doktort ,hogy van-e valami változás.

Az értékeimmel kapcsolatban szeretnék feltenni pár kérdést.
A hormon értékeim mire utalhatnak ?
Nem tudom hogy egyaltalán van e peteérésem és hogy ezek az értékek utalhatnak e PCO-ra?
Egy Endokrinológus többet tudna mondani nekem ?
Ez a gyógyszert, amit kaptam, ez mire ad megoldást?

Eddig az életem során nem szedtem gyógyszert, és most ezért is ijedtem meg. Ezt a gyógyszert muszáj lenne beszednem, vagy van helyette esetleg alternatív megoldás ami a problémámon segít.


Egyenlőre nem szeretnék gyermeket, de pár éven belül tervezem és szeretném megtudni, hogy az értékeim alapján milyen esélyem van a gyermekvállalásra?

Most kell majd mennem nemsokára a 21. napi vérvételre.
Ez a gyógyszer amit kaptam befolyásolja-e a vérvételem eredményét? Érdemes lenne utána elkezdenem csak a gyógyszer szedését?

Köszönettel: B. F.
Kedves Flóra!
Pcos-re utalnak a leletei. Nem valószínű, hogy van peteérés.
A magas prolaktin is a pcos következménye, erre kapja a Bromocriptint.
Inzulin rezisztencia vizsgálat történt ( vércukorterhelés inzulinszintekkel)?
Várom szeretettel, ha gondolja.

Koppány Viktória dr.

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK