Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktornő/Doktor Úr!

Évek óta pajzsmirigy betegségben szenvedek, a pajzsmirigyem túlműködik. 2008. óta Metothyrint szedek. Laboreredményeimtől függően változtatták a gyógyszer napi adagját. A 2015. évtől a TSH értékem 0,005 mU/L, az FT4: 28,73 pmol/l és FT3: 20,4 pmol/l. 2016. májusában 670 MBq radiojód kezelést kaptam, melynek következtében az eredményeim nem változtak a TSH és az FT3-4 tekintetében. A pulzusom viszont kb. 120 bpm lett. A magas pulzusszám miatt napi 3x1 Huma-Pronol gyógyszert szedek a mai napig. 2017. áprilisában egy természetgyógyász által javasolt Pajzs kontroll készítményt szedtem kb. 1 hétig. Ezután a TSH értéke 9,11 mU/L-re ugrott fel. Kezelőorvosom javaslatára a készítmény szedését abbahagytam, az ezt követő laborvizsgálat eredménye szerint a TSH értéke ismét 0,005 mU/L-re esett vissza.
Ön szerint a műtét vagy újabb, nagyobb dózisú radiojódos kezelés ajánlott?

Válaszát előre köszönöm!

Üdvözlettel,
Tímea
Kedves Betegünk!

A pajzsmirigy túlműködés gyógyszeres kezelésének eredménytelensége esetén izotóp terápia vagy műtét jön szóba. Előfordul -mint ez Önnél is megtörtént- hogy az első izotóp kezelés nem vezet javuláshoz. Ilyen esetben az izotóp kezelést meg lehet ismételni. A második kezelés gyakorlatilag mindig hatásos. Ha nem, akkor még ott van a műtéti lehetőség is.

Üdvözlettel és javulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK