Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Üdvözlöm! Kicsit összetett kérdéssel fordulnék Önhöz! Először le írnám tüneteimet, amire már választ kaptam egy részben, másrészt pedig még egy év után sem. Kezelt pajzsmirigy alulműködéses beteg vagyok, napi 85 mg L thyroxint szedek, ezzel karban tartva a pajzsmirigy értékeimet. Legnagyobb elkeseredésemre, súlyom közel 100 kg, az utóbbi egy évben hiztam úgy 5kg-ot, hogy csak megengedett szénhidrát mennyiséget fogyasztok, el hagytam a fehér kenyeret, cukrot, és heti min. 3-szor szobabiciklizek vagy egyéb sportolást végzek. Egy éve voltam nőgyógyászati hormon panel vizsgálaton, mely ciklus 4.napján történt és jók lettek az eredményeim, nem találtak eltérést. Iszonyatosan szőrösödök, államon mindig újra és újra vissza nőnek a fekete hosszú szőr szálak, melyből kb 5-6 van az állon, ugyanennyi a nyakamon, mellemen, hasam köldök felett epilálnom kell. Gyakran vagyok fáradt, erősen izzadok, gyakori fejfájás, főleg ébredés után, fogyási képtelenség. Most végeztek nálam terheléses cukor és inzulin meghatározást, értékeim: Éhgyomori glukoz : 4.31 (ref. 3.6-6-ig)

120 perces glukoz : 4.61

Éhgyomori inzulin : 8.89 (ref. 2-29.10-ig)

120 perces inzulin : 18.9

60.-adik percnél nagyon rosszul lettem, iszonyatos fejfájás, hányinger, szédülés, rossz közérzet,de 60. Percet nem néztek.

Ön szerint állhat e fenn inzulinrezisztencia?

Ha nem, akkor hova forduljak, hogy kiderüljön mi okozza a panaszokat, illetve milyen vizsgálatokat kellene még el végeztetnem? Egy újabb pcos vizsgálat esetleg? Nagyon szépen köszönöm előre is válaszát! Üdv, Barbara!
Kedves Barbara!



Keressen fel egy endokrinológus szakorvost, mert lehet a panaszai mögött inzulin rezisztencia. Előfordulhat, hogy meg kell ismételni a vércukor terhelést.



Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

Az IR kialakulásában több tényező is közrejátszik. Arról azonban általában kevés szó esik, hogy a cirkadián ritmus hogyan befolyásolja az inzulinszintet. Dr. Borús Hajnallal, a Budai Endokrinközpont diabetológusával beszélgettünk erről a témáról.

További részletek
Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

A cukorbetegség és a prediabetes terápiájában fontos szerepet tölt be a metformin. Sokszor hallani, azonban, hogy a páciens érzékenyen reagál a készítményre; emésztési panaszokat, hányást, hasmenést okoz. Ilyenkor mit lehet tenni? Más készítményre van szükség? Esetleg lassabb dózisemelésre? A kérdéseket dr. Borús Hajnal, a Budai Endokrinközpont diabetológusa válaszolja meg.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

PRIMA MEDICA