Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Doktorúr!

39 éves vagyok, két éve szültem. Egy éve autoimmun pajzsmirigy túlműködést állapítottak meg nálam. A családban ismeretlen ez a betegség. (rutin vérvizsgálat értékei:TSH:0,02, T3:5,76, T4:1,79). Az ultrahang egyáltalán nem mutatott ki pajzsmirigy nagyobbodást. Május óta kezelnek, jelenleg napi fél szem metothyrint szedek. Nagyon szeretném elkerülni mind a műtétet, mind pedig a rádioaktív jód használatát.
Úgy tudom erre 50-50% esélyem van. Azt szeretném megtudni, hogy szedhetek-e zöld alga készítményt (wellstar),nagyon jó méregtelenítő, rengeteg ásványi anyagot és vitamint tartalmaz, de jódot is! Mivel autoimmun betegségről van szó, nem a túlzott jód bevitel okozza a pajzsmirigy betegséget, így a betegségemet nem befolyásolja a jód mennyisége. Én legalábbis így gondolom. Ráadásul nem sok jódot tartalmaz, úgy tudom kevesebb mennyiség fogyasztható az előírtnál. Nem gyógyszerként alkalmaznám, természetesen a metothyrin szedését nem hagynám abba! Válaszát előre is köszönöm: Bányai Krisztina
Kedves Kérdező!

Megtisztelt a bizalmával.
Köszönöm a kérdéseit,mely mutatja mennyire szeretné támogatni a szervezetének a gyógyulását.
Ehhez kéri a segítséget tőlem, még egyszer köszönöm. Szakemberként , az ars poeticam: oki diagnózis..oki terápia.
Mit is jelent ez az Ön szemszögéből?
Az elmondottak alapján , azaz a leírtak szerint én nem támogatom , az oki diagnózis néllül aWellstar alkalmazását.
A WEllSTAR készítmény , amit szeretne alkalmazni kétélű fegyver lenne.
Engem kérdezett, Őszintén javaslom az oki diagnosztika alapján felállított terápiát. jelentkezzen be a rendelésemre.
Szívesen segítek.
Üdvözletel!
Szép estét!
Dr Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek
Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Erős szívdobogásérzés és magas vérnyomás? Mellékvesebetegség, Conn-szindróma tünete is lehet

Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.   

További részletek
Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Így hat az elhízás a szerveinkre - a fogyáshoz érdemes segítséget kérni

Az elhízás a szervezet minden területére gyakorol valamiféle negatív hatást, nem véletlenül tekintik önálló betegségnek 2013 óta. Ha viszont betegség, és nem csupán esztétikai kihívás, a kezeléshez is érdemes orvos segítségét kérni, különösen, ha a zsírtartalékok ellenállnak a fogyási próbálkozásoknak. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista beszélt a sokakat érintő témáról. 

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK