Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Dr nő/Dr úr!

40 éves vagyok, több, mint egy éve operáltak. A pajzsmirigy bal lebenyét távolították el egy göb miatt. Előtte hónapokig állandó, enyhe fájdalmat éreztem a gégémtől kiindulva egészen a füleimig.Gyulladásra a leleteimben semmi nem utalt, viszont a zárójelentésből mégis az derült ki, a p.mirigy gyulladt volt. Most ismét hasonló a helyzet. A fájdalmaim visszatértek, a leleteim (fül-orr-gége, labor, UH) negatívak. (laboreredményeim, hormonszintem, stb. teljesen rendben vannak)

Tanácsot kérnék: mi okozhatja mégis ezt a kellemetlen állandó fájdalmat, milyen orvost lenne célszerű felkeresnem?



Válaszát előre is köszönöm: tisztelettel: B. Judit
Kedves B. Judit!



A leírt fájdalom oka lehet gyomorsav túltengés, próbaképp naponta 2x javaslom gyomorsavcsökkentő kúra ( pl. Quamatel vagy Pantoloc Control 2x1 tbl szedését) elkezdését min. két hétig!



Tisztelettel,

Koppány dr.

Hírek

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

A cirkadián ritmus felborulása IR-hez is vezethet

Az IR kialakulásában több tényező is közrejátszik. Arról azonban általában kevés szó esik, hogy a cirkadián ritmus hogyan befolyásolja az inzulinszintet. Dr. Borús Hajnallal, a Budai Endokrinközpont diabetológusával beszélgettünk erről a témáról.

További részletek
Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

Panaszt okoz a metformin! Mit tegyek?

A cukorbetegség és a prediabetes terápiájában fontos szerepet tölt be a metformin. Sokszor hallani, azonban, hogy a páciens érzékenyen reagál a készítményre; emésztési panaszokat, hányást, hasmenést okoz. Ilyenkor mit lehet tenni? Más készítményre van szükség? Esetleg lassabb dózisemelésre? A kérdéseket dr. Borús Hajnal, a Budai Endokrinközpont diabetológusa válaszolja meg.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

PRIMA MEDICA