Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Udvozletem!

Egy bő éve drasztikus hajhullàs kezdődött nàlam. Szó szerint több, mint a fele kihulott pár hónap alatt és azóta se állt vissza a rend. Rettentes lelki állapoton voltam túl az azt megelőző időszakban és be is tudtam annak. De, még így egy bő év után se javul sőt, most megint rákezdett. Azért írom, h rákezdett mert vannak néha időszakok mikor stagnál. Hozzá kell tenni, hogy kb. e táj óta (az addig szabályos) a menstruáciom is rendszertelen lett. Szinte minden létező vizsgálaton voltam már tükrözésektől kezdve mr, ct vizsgálatokon át mindenen... minden negatív. Az az igazság, hogy ez a hajhullás vélemenyem szerint egy újabb tünet. Két évvel ezelőtt egy hirtelen nagy fogyás indította el a lavinát. Azóta sorba jönnek mindenféle tünetek, mint pl. a szem- es szájszárazság (ki lett vizsgálva, negatív). Ebben az időszakban olyan szintű végtag fájdalmaim is voltak, h csak feküdtem. Nagyon hamar elfáradtam, délre már szinte semmire nem volt erőm. Egyszerűen tanácstalan vagyok es már nem tudom hova menjek. Viszont ez a hajhullás már nagyon aggaszt. Vettem vitamit ahajamra, gyönyörű szép és selymes lett valamint nagyon gyorsan nő a hossza, de ennyi.
Érdemes lenne egy hormonszint vizsgálat? Bármilyen vizsgálatra elmennék, csak nem tudom milyenre mennjek még... 31 évesen még talán nincs itt az ideje, h hulljon...
Tisztelt Anna!

Mindenképpen szükséges lenne egy endokrinológus szakorvost felkeresni, aki esetleg immunológiával is foglalkozik. Lehetséges hogy immunológiai probléma áll a panaszai hátterében.

Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK