Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szakértő!

2015. januárjában diagnosztizáltak nálam basedow kort. 36 éves nő vagyok.
Magas pulzus nyugalmi állapotban 130 volt!!!
Családban soha nem volt pajzsmirigy betegség.
Menstuáciom rendben megjön.
Hideg göbjeim vannak 2012-ben ultrahangnál vették észre problémát nem okoz, de nöttek.
Szakorvos műtéti egész pajzsmirigy eltávolítást javasolnak minél hamarabb. (legkésőbb okt-ig)

Kérdésem az lenne, hogy a szervezetemre nézve mit jelent a pajzsmirigy teljes eltávolítása?
Nem a műtéttől félek, hanem egy hormonszakértőtől azt a választ kaptam hogy a pajzsmirigyet ne engedjem eltávolítani nagyon fontos szervünk!!! Az endokrinológus egyből azonnal kiműtené!!
Mi lesz a műtét után az autoimun betegségem BASEDOW egyből elmúlik? Teljesen egészséges leszek és nem lesz másfajta problémám súlygyarapodás, alulműködés, stb-stb...??? Ha majd változó korba lépek ott sem fog bezavarni?

Igazából azt nem értem, ha ilyen fontos szerv, hogy rengeteg hormont ez szabályoz, akkor az elvesztése után azon kívül, hogy kell egy gyógyszert életem végéig beszednem semmilyen rossz dolog nem történik velem??

Vagy nem lehetne kordában tartani gyógyszerekkel?

4 éves kislányom szeretném felnevelni ill. ha módom lenne vállalnánk második gyermeket.

Jelenleg propicilt szedek 3-at naponta és így fél év alatt T3 T4 jó lett a TSH még kisebb 0,008 és ki sem mozdult azóta sem.

Ha szükség van egyéb infóra szívesen megírom.
Előre is köszönöm válaszát
Anita
Kedves Anita!
A Basedow betegség a pajzsmirigy megnagyobbodásával és túlműködésével járó autoimmun megbetegedés.
A működése gyógyszerekkel kordában tartható ugyan, de nehezen, mint a mellékelt példa mutatja: az Ön TSH szintje alacsony maradt a gyógyszer ellenére is. Sajnos, könnyen fel tud borulni és ismét túlműködhet a Basedowos pajzsmirigy. a szemizmokra sincs jó hatással, a szemek kidülledését okozhatja.
Ezért összefoglalva a műtét nem rossz megoldás- véglegesen megoldja a problémát.
Pajzsmirigy nélkül lehet élni, 100 évig is- csak élethosszig kell szedni a pajzsmirigy hormontablettát!
Üdvözlettel,
Koppány Viktória dr.

Hírek

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

Pajzsmirigybetegek több jódot veszíthetnek az izzadás miatt

A pajzsmirigy optimális működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű jód bevitele, különösen nyáron, amikor a fokozott izzadás miatt a szervezet több jódot veszíthet. A jódhiány pajzsmirigy alulműködéshez vezethet, míg a túlzott bevitel fokozhatja a pajzsmirigy gyulladását, túlműködését. A jódbevitel tehát fontos kérdés a pajzsmirigybetegeknek, azonban dr. Békési Gábor PhD, az Endokrinközpont – Prima Medica endokrinológusa, belgyógyász, egyetemi docens arra hívja fel a figyelmet, hogy a megfelelő mennyiség beállításához mindenképp orvossal kell konzultálni.

További részletek
Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Szőrszálak a mellbimbó körül és az állon? Ez lehet az oka

Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.

További részletek
Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

Mi segíthet, ha nehéz beállítani a vércukorszintet?

A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK