Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Üdvözletem!
Érdeklődni szeretnék,hogy egy endokrinológiai vizsgálat pontosan miből áll? Gondolok itt pl. a labrorra és ehhez hasonlókra.
Köszönöm előre is a választ! Szép napot!
Kedves Bianka!

Az endokrinológia kivizsgálást, meghatározza a panaszok jellege, más vizsgálat szükséges PCOS, inzulinrezisztencia, vagy például pajzsmirigy probléma esetén. Általánosságban elmondható, hogy vérvételre, ultrahang vizsgálatra az esetek többségében szükség van, de pontosat csak a szakorvos tud Önnek mondani személyes konzultációt követően.

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer
BAJSZ KATALIN VAGYOK 40 EVES. NEM OLYAN REG MEGJELENT AZ ALLAMON SZORSZALAK,S EZ MEG TETOZI HOGY A MELLBIBOM KORUL IS JELENKEZIK EZ AA FRANYA Nem KIVANATOS SZOR.mi lehet a Bajom.s lehet e orvosolni.
Kedves Katalin!

A szőr növekedéssel kapcsolatos panaszai hátterében hormon probléma is állhat ezért, érdemes felkeresnie egy endokrinológus szakorvost, az alapos kivizsgálás miatt.

Üdvözlettel:
Plósz Jennfier
Kedves Endokrinológia!

Az miatt fordulok önökhöz, hogy az arcom sajnos sajnos tele van miteszerekkel és semmilyen kezelés hatására sem javul. Kozmetikust váltottam hátha az segít, de sajnos az sem vált be. Viszont ez a hölgy mondta nekem, hogy nem csak az arcom állapota nem jó, hanem a pihék mennyisége és erőssége sem normális. Ebből kifolyolag keresem fel Önöket! Ez mellé még társul az állandó fáradékonyság és a nemrég megjelenő menstruációs problémák. Súlygyarapodásom nincs, mert elég kemény fizikai munkat végzek, de amíg mást dolgoztam fél évvel ezelött majdnem 10 kiló szaladt fel rám, és mindig is "hízékony" voltam. Jelenleg külföldön dolgozom és csak oktober végén tudok hazamenni. Mindenképpen szeretném szakrendelőjüket felkeresni amennyiben azt mondják, hogy ténylegesen az Önök szakterületéhez tartozom panaszaimmal.


Várom válaszukat!
Kedves Szilvia!

Panaszaival kapcsolatban mindenképpen ajánlom, hogy keressen fel endokrinológus szakorvost. Központunkban Dr. Polyák Annamáriát vagy Dr. Bérczy Judit doktornőket tudom Önnek javasolni. Időpontot foglalni tud Online is a www.endokrinkozpont.hu oldalon vagy a +36704319728 as telefonszámon.

Üdvözlettel:
Plósz Jennfier
Tisztelt Koppány Viktória Doktornő!
2013-ban súlyos fejlődési rendellenesség miatt 20 hetes terhességemet meg kellett szakítani. A megszakítás után pár nappal megindult a tejem, melyet gyógyszerrel elapasztottak. 2 hónap múlva vérvételen magas TSH-t (5.4)értékem lett (t3,t4 hormonom mindig normális tartományban volt.), melyet először homeopátiával (fucus vesiciolosus) sikerült normál tartományra levinni és 2014-ben 13 hetes terhesen az akkori vérvételen derült ki, hogy picit magas a TSH-m, így felkerestem Önt, nagyon kedves volt és a terhességem alatt végig szedtem az Ön által felírt Letrox 50-et (egészséges kisfiam született). Azóta szedtem a gyógyszert és nem is volt gond, háziorvos évente pajzsmirigy ultrahangra küldött (Hashimotot állapított meg a doktornő, göb nincs) Anti TPO-t nézett (ami magas volt). Az elmúlt 2 vérvételem (6-8 hetente volt) eredménye alapján a TSH-m 10-re ugrott. A háziorvos emelte az adagot Letrox 50 mg maradt, de szerdán és szombaton 100at kellett szednem. Ma jött meg a vérvételi eredmény magasabb lett 10.2 (emelt adaggal), pedig pontosan szedtem a gyógyszert, reggel éhgyomorra vízzel fél óráig nem ettem, nem ittam. Kicsit el vagyok keseredve, nem értem miért nem volt hatása. Most azt javasolta, hogy L-Thyroxint napi 100mg-ot szedjek (véleménye szerint a Letrox nem mindenkinek jó...). Az általános vérképemre a háziorvos azt mondta, hogy a májfunkcióm picit eltér (bilirubin szintem picit magas), a fehérjevérsejt számom is jelentéktelenül eltér, valamint a vércukorszintem volt egy picit alacsony. Ön szerint mi lehet a baj, miért nincs hatása a gyógyszernek? Szívesen felkeresném Önt a rendelésén.
Tisztelettel:
Palkó Kata
Kedves Kata!

Kérem, hogy nézessen prolaktin szintet és ATPO szintet is!
Várom a leletekkel, megbeszélünk mindent és levisszük a TSH-t!

Üdvözlettel:
Dr. Koppány Viktória

Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória endokrinológus
Űdv! Gyógyszermellékhatással kapcsolatban szeretnék kérdezni..Sajna az a helyzet hogy pánikbetegségre szedtem ssri/snri gyógyszereket...2012 aug tól..2016 novemberig tartott a gyógyszeres kezelés..A nem kivánatos mellékhatások (libidózavar, gentális érzéstelenség, anorgazmia)miatt voltam kénytelen abbahagyni szedésüket..De hiába volt az egész..A megszakitás után még rosszabb lett..A libidóm teljesen megszünt, és az összes mellékhatás megmaradt..A kérdésem az lenne hogy okozhatnak e..ilyen maradandó agyi elváltozásokat a depressziós gyógyszerek amelyeknek ilyen szörnyű érzelmi elhalások apátiás tünetek lesznek a következményei..Válaszukat előre is köszönöm..
Kedves Barnabás!

A gyógyszerek mellékhatásaival kapcsolatban mindig a szakorvos tud Önnek segíteni. Sajnos interneten keresztül ilyen kérdésekre nem tudunk választ adni. Mivel a tüneteket, sok dolog kiválthatja, ezért alapos kivizsgálás szükséges.

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer
Kedves Doktor Úr/Nő!

10 éves korom óta van pajzsmirigy alulműködésem, azóta euthyroxot szedek 50 féllel kezdtem de 150-ig is elmentem, sok orvosnál megfordultam, ideig óráig rendben voltam. Sikerült 2,5 év alatt 20 kilót leadnom, de megint visszajött 10. Vitaminokat szedek lassan egy hónapja (D3, E, cink, magnézium, B, C, szelén), igyekszem folyamatosan odafigyelni mit eszek (kerülöm a cukrot, a fehér lisztet amennyire csak tudom, illetve a laktózt is), és rendszeresen aerobikozom (2*45perc) és futok(2-3*30). Ha szedem a pajzsmirigy gyógyszert teljesen kikészül a gyomrom, ha nem akkor rosszak az értékeim, bár a gyomrom akkor sem a legjobb, folyamatosan puffadok. Emellett általában kéthavonta menstruálok, állandóan fehérfolyásom van,folyamatosan küzdök a plusz kilókkal és a túlzott szőrösödéssel, és az anyagcserém sem megfelelő már egy ideje. rendszeresen járok vérvételre, általában a hormonértékeim magasak. 2-3 liter vizet iszok. Szeretnék egy komplex, átfogó vizsgálatot, ami nem csak arról szól hogy ezt a bogyót szedd 3 hónapig/fél évig és majd kontroll vérvétel alapján. Ettől nem fogok normálisan menstruálni, és nem lesz jobb a gyomrom, és nem tűnnek el a plusz kilók sem. Kihez forduljak? Mi lenne ennek a menete? Mennyi időre számíthatok?
Köszönöm.
Üdv Zsaklin
Kedves Zsaklin!

Szerteágazó panaszaival kapcsoltban, Központunkban Dr. Lőrincz Ildikót tudnám ajánlani aki endokrinológus és Szülész - Nőgyógyász szakorvos. A gyomor panaszaival kapcsoltban gasztroenterológus szakorvost érdemes felkeresni, lehetséges, hogy valamilyen intolerancia, vagy egyéb gyomor vagy bél eredetű probléma állhat a hátterében. Időpontot Online is tud foglalni, vagy +36704319728 telefonszámon tudunk adni Önnek.

Üdvözlettel:
Plósz Dzsenifer
Tisztelt Endokrinológia!
Egy hónappal ezelőtt csináltattam egy 3 pontos terheléses inzulin és vércukor meg pajzsmirigy vizsgálatot, valamint, ha már ott voltam egy teljes nagylabort vizelettel (széklet nélkül) együtt.
Az eredmény szerint a vasam nagyon kevés, 5,2 qmol/L, erre el is kezdtem már szedni két hete napi 2x1 Aktiferrin kapszulát, most gondolkodom, hogy veszek mellé C vitamint is (esetleg D-t is?) hogy jobban beépüljön a szervezetembe.
A klinikai kémia eredménye:
Éhgyomri glukóz (plazmából) 5,2 mmol/l
60 perces glukóz 6,3 mmol/L
120 perces glukóz 6,7 mmol/L
Inzulin 11,1 mIU/L
Inzulin 60 perc 96,4 mIU/L
Inzulin 120 perc 102,1 mIU/L
Inzulin rezisztencia (HOMA index) 2,57

A pajzsmirigyemmel nincs probléma.

A lelettel már felkerestem egy endokrinológust, aki természetesen diétát írt elő, valamint egy székletvizsgálatot is kér, de egyúttal felírta a Merckformin XR 500 tablettát is.
A kérdésem és a fenntartásom a tablettával van, azt szeretném tudni, hogy a fenti értékek mellett, ha változtatok az étrendemen az előírás szerint, tényleg szükséges a gyógyszer szedése is? Őszintén szólva nem szeretném a szervezetemet hozzászoktatni, még akkor sem, ha - állítólag - csak körülbelül egy évig kellene szedni.

Nem vagyok nagyon túlsúlyos, főleg "úszógumi" jellegű a hízásom, a 163 cm-es magasságomhoz 66 kg vagyok, 46 éves.

Előre is köszönöm a választ.
Üdvözlettel,
Andrea
Kedves Andrea!

Gyógyszer használattal kapcsolatos kérdésekre, sajnos interneten keresztül nem áll módunkban válaszolni. A gyógyszer beállítása, laborok értékelése, mindig klinikai képpel együtt történik. Figyelembe véve jelenlegi állapotát, betegségeit, egyéb gyógyszereit, életvitelét.

Üdvözlettel:
Plósz Dzsennfier
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!


Szeretnék érdeklődni, hogy az Önök rendelőjében van-e mód arra, hogy kiderítsük melyik fogamzásgátlási mód a legmegfelelőbb a számomra.

23 éves vagyok, az előző orvosaim tanácsára a mikrogyűrűn kívül kipróbáltam már minden fogamzásgátlási módszert, egyik sem hatott , mindig erős, folyamatos vérzést okoztak. Legútóbb a Depo Provera nevű készítményt adták be nekem, ami a hatás lejárta után sem tisztul ki a szervezetemből és folyamatos, nagyon erős vérzést okoz.

Soha nem készült teszt a hormonjaim illetően, ezt úgy érzem fontos lenne pótolni. Kérem írják meg, hogy van-e lehetőség arra, hogy kitisztuljon a szervezetem a sok fogamzásgátló tabbleta hormonjaitól és vissza kerüljön a normális kerégvágásba. Nagyon fusztráló a mostani helyzet, így várom mielőbbi válaszukat.

Előre is köszönöm a választ,
Kedves Kata!

A fent említett panaszokkal kapcsolatosan Dr. Lőrincz Ildikót lenne érdemes felkeresnie a Központunkba. A Doktornő Szülész Nőgyógyász, Endokrinológus szakorvos.
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
26 éves nő vagyok, akinél PCO-t diagnosztizáltak. Diétát tartom, minden nap tornázom. Inzulinrezisztencia nem igazolódott.Fogamzásgátló tbl. az orvos tanácsára szedem, mert anélkül 2-3 havonta menstruálok. Babát 2 év múlva szeretnék. Kérdésem az lenne, hogy a PCO kezelését már most el kellene kezdeni vagy elég mielőtt babát szeretnénk?
Válaszukat előre is köszönöm!
Kedves Rita!

A PCO kezelését érdemes már időben elkezdeni. Nem csak közvetlenül a gyermek vállalás előtt. Mivel a kezelés és megfelelő hormonszintek beállítása hosszabb időt is igénybe vehet.

Üdvözlettel:
Plósz Jennfier
Tisztelt Endokrinközpont!
Párom nőgyógyásza a pcos tünetegyüttes miatt további vizsgálatokat és mio-inozitol szedését javasolta. A Richter által gyártott, folsavval dúsított termék bevétele után jelentjeznek a következő tünetek: más téma: "10 perce vettem be a "tápszert", ülök a gép előtt, és egyszer csak azt veszem észre, hogy ráz a hideg és gyengének és hidegnek érzem a kezeimet."
A termék mellékhatásairol nem találtam semmilyen információt - okozhatja valóban ez az étrendkiegészítő? Mi a teendő? Más gyártó termékét kéne kipróbálni? Vagy ez allergiás reakció?
Várom válaszukat!
Tamás
Kedves Tamás!

Ilyen esetben mindenképpen érdemes felfüggeszteni az étrendkiegészítő szedését és felkeresni a nőgyógyászt aki mio -inozitol szedését javasolta. Lehetséges, hogy elegendő másik gyártó készítményét választani, vagy a terápiát kell módosítani.

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK