I. Endokrin szakmai nap

Módosítva: 2018.06.19 11:54
A Budai Endokrinközpont első alkalommal szervezte meg egész napos szakmai továbbképzését, melyre az egész országból érkezett a hallgatóság. Szakmai nap A pajzsmirigy működészavarai, diagnosztikája, kezelése címet viselte melyre a megjelent orvosok szakmai továbbképzési pontokat is szerezhettek.

EndokrinKözpont I. szakmai napja

A szakmai nap első előadója prof. Dr. Balázs Csaba a Budai Endokrinközpon belgyógyász, endokrinológusa volt, aki egyből két előadással is készült.

  • Első előadásának címe: A pajzsmirigy betegségek differenciál diagnosztikája
    Az előadásról videó is készült, amit itt nézhet meg>>
  • A második előadása: Autoimmun poliendokrin kórképek
    Erről készült videót pedig itt nézheti meg>>

Második előadó Dr. Lőrincz Ildikó, szülész-nőgyógyász, endokrinológus volt

Harmadik előadó a sorban Dr. Békési Gábor PhD, belgyógyász, endokrinológus, egyetemi tanár volt aki a pajzsmirigy daganatokról tartott rendkívül szemléletes előadást.

  • Előadás címe: Pajzsmirigydaganatok
    Az előadásról készült videót itt nézheti meg>>

A szakmai nap negyedik előadója Dr. Szabó Andrea az Ultrahang Központ radiológusa volt, 

  • Előadásának címe: A pajzsmirigy radiológiai vizsgálata
    A videó a doktornő előadásáról itt tekinthető meg>>

A nap ötödik előadója Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus volt aki a pajzsmirigy betegek táplálkozás terápiájáról tartott egy átfogó ismertetőt.

A szakmai nap utolsó előadója Dr. Tar Attila PhD csecsemő és gyermekgyógyász, endokrinológus  a gyermekkkori pajzsmirigy betegségek sajátosságairól tartott továbbképzést a megjelenteknek.

  • Előadásának címe: A pajzsmirigy betegségek kisded és gyermekkori sajátosságai
    Videón itt tekinthetó meg>>

Hírek

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek
A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

Egy közelmúltban készült tanulmányban sikerült bizonyítani, hogy a magas testzsír százalék és különösen a hasi elhízás már a tinédzsereknél és a fiataloknál is inzulinrezisztenciához vezethet. Ez pedig beindíthat egy ördögi kört, hiszen az inzulinrezisztencia és az elhízás kölcsönhatásban vannak egymással. Dr. Bérczy Judit, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy orvosi segítséggel és életmódváltással a folyamat megállítható.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok