A szakmai nap első előadója prof. Dr. Balázs Csaba a Budai Endokrinközpon belgyógyász, endokrinológusa volt, aki egyből két előadással is készült.
Második előadó Dr. Lőrincz Ildikó, szülész-nőgyógyász, endokrinológus volt
Harmadik előadó a sorban Dr. Békési Gábor PhD, belgyógyász, endokrinológus, egyetemi tanár volt aki a pajzsmirigy daganatokról tartott rendkívül szemléletes előadást.
A szakmai nap negyedik előadója Dr. Szabó Andrea az Ultrahang Központ radiológusa volt,
A nap ötödik előadója Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus volt aki a pajzsmirigy betegek táplálkozás terápiájáról tartott egy átfogó ismertetőt.
A szakmai nap utolsó előadója Dr. Tar Attila PhD csecsemő és gyermekgyógyász, endokrinológus a gyermekkkori pajzsmirigy betegségek sajátosságairól tartott továbbképzést a megjelenteknek.
Amikor egy nő azt veszi észre, hogy sötét szőrszálak nőttek a mellbimbója körül, az állán, a bajusz területén, meglehetősen kellemetlennek találhatja azt, hiszen ezek klasszikusan férfias megjelenésre utalnak. Azonban mielőtt bárki úgy gondolná, elég csak kitépkedni a zavaró szőrszálakat, érdemes utánajárni, mi okozhatja ezt a jelenséget. Dr. Borus Hajnal, az Endokrinközpont – Prima Medica belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus beszélt a lehetséges okokról.
A vércukorszint jelentős ingadozásainak kivédése rendkívül fontos a cukorbetegek számára, akik szélsőséges esetben a ketoacidózis és/vagy a súlyos hipoglikémia felé is sodródhatnak. De vajon mi lehet az oka annak, ha nehéz beállítani a vércukorszintet, mi minden befolyásolja a hatékony kontrollt és miért fontos annyira az egyensúly beállítása? Dr. Para Györgyi, az Endokrinközpont diabetológusa, belgyógyász, szöveti cukor monitorozás specialista adta meg a válaszokat.
Amikor izomgyengeséget, fokozott szomjúságot, magas vérnyomást, erős szívdobogást tapasztal valaki magán, szinte biztosan nem gondol először a mellékvesére, mint a tünetek forrására. Először nem is kell erre gondolni, de előfordul, hogy a mellékvesét érintő kórkép - régi nevén Conn-szindróma, manapság inkább primer aldosteronismusnak nevezik - okozza a panaszokat. A diagnózis felállításának lépéseiről és a kezelés lehetőségeiről beszélt dr. Molnár Jeannette, az Endokrinközpont belgyógyásza, endokrinológus, diabetológus.