Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Prof. Dr. Balàzs Csaba! Kb. 4 éve jàrok magànrendelésre pajzsmirigyalulműködéssel(egy vidéki vàrosban)Azonkìv7l, hogy euthyrox gyógyszernek az adagjàt egyszer megnövelte az orvosom, vért vesz illetve ultrahangot csinàl, màs nem történik és nem szűnnek a tüneteim. ( fél pohàr vìzzel veszem be reggel a bogyot, 20 percig nem eszek). A Professzor Úrhoz be lehet jelentkezni ilyen esetben? Köszönettel és Üdvözlettel: Martina
Kedves Martina!
Igen, be lehet jelentkezni Professzor úr rendelésére, de jelenleg sajnos decemberi időpontjaink vannak. Kérem hívja a 70/431-9728-as számunkat a bővebb információ miatt.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktor Ur/Nő,
Pco tunetekre szeretnek alacsony dozisu Naltrexone gyogyszert foliratni amennyiben lehetseges.
Udvozlettel,
Orsolya
Kedves Orsolya!

Személyes konzultáció nélkül sajnos nem lehetséges. Kérem keresse fel kezelő orvosát.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Professzor Úr!
Tegnap éjjel számtalan Kérdezz-felelek válasz elolvasása után már legszívesebben írtam volna, de végül is a Libidó és ... című 2013-as cikk után döntöttem el, hogy írok Önnek.
Soha nem tartoztam a "forróvérű" hölgyek közé, talán valahol irigyeltem is az ilyen nőket. Első házasságomban az 1993-ban bekövetkezett szülésem után jött az első krízis: nem kívántam a férjemet és sok-sok huzavona után végül 2003-ban elváltunk. Jelenlegi páromat rá egy évre ismertem meg, minden rendben volt a libidómat illetően, 2005-ben megszületett a kisfiunk és hála Istennek utána sem jelentkezett semmilyen visszaesés. Végül a fogamzásgátlást a nőgyógyász javaslatára Mirena hormontartalmú spirállal oldottuk meg, kétszer 5 évig voltak fent. Lassan-lassan - talán ahogy a kezdeti szerelem elmúlt, nem tudom - elmúlt a nagy szexuális érdeklődésem, de a heti 1, ritkán 2 együttlétet tartottuk.
2015. szeptemberében a Mirena-t Levosert 20 mikrogramm/24 óra spirálra cserélte a nőgyógyász rimánkodásom ellenére, kedvezőbb térítéssel magyarázta a cserét. Még abban a hónapban iszonyú gyomor-bél görcseim jelentkeztek, ami januárban gasztroenterológushoz is elzavart, aki a negatív hasi ultrahang után a gyomortükrözést helyezte kilátásba. Húztam a vizsgálatot, hátha csak a sok temetés így csapódik le gondoltam. Ahogy teltek a hónapok észrevettem, hogy mindez döbbenetes székrekedéssel is társul (alapból hízékony vagyok, a 168 cm-hez 71 kg). Nem fogyaszthatok kakaót, csokit mert nagy szenvedést okoz. Kamilla teát stb. ittam, és ha fontosabb megjelenésem volt, hogy megelőzzem a görcsöket, Duspatalint vettem be, ami hatékony volt.
De a legfőbb probléma az a libidóm hihetetlen mértékű csökkenése volt (a kezdetben hatékony trükkök: szép fehérnemű - erotikus film - alkoholos ital sem hatnak már). Az erogén zóna számomra csak az újságokban létezik, nekem olyan nincs is :-) . Félretéve a viccet, mindent beszedtem amit természetgyógyász javasolt, a Maca portól elkezdve a klimaxos nőknek ajánlott készítményekig, még titokban a netről is rendeltem vágyfokozó tablettákat, de ezek csak jó esetben helyi vérbőséget okoznak, vágyat viszont nem fokoznak. A nőgyógyász azt javasolta, hogy "-Fogyjon le!". Amikor nyáron kevesebb kg vagyok, az is csak max. az ember közérzetét javítja, előbb ledobja a ruhát, de a libidón nem változtat.
Önnek teljesen igaza van: ez TABU téma! Max. hőhullámokról hall az ember, de semmi másról.
Feledékeny vagyok: voltam neurológusnál, aki Alzheimer-tesztet csináltatott velem :-) : minden rendben van.
2016. novemberi laborban minden normális (koleszterin, triglicerid emelkedett csak), a TSH: 1,230 mIU/L, itt a labor szerint ez is normális (0,400-4,00).
Végső kétségbeesésemben kértem időpontot a nőgyógyászomtól, az időpontot adó asszisztens szerint tesztoszteron szintet kéne nézni. Tegnap este a nőgyógyász levette a spirált, noha én aggódtam, hogy most mi lesz a fogamzásgátlással... Azt kérdezte: "-Mit szeretne, hogy adjunk valamit a spirál mellé még? Mikor az a cél, hogy inkább ne adjunk. Szakállat akar?" Mondta, hogy 3 hónapot várjunk, visszatér-e a menstruációm és nagy nehezen kisírtam egy labor beutalót hormonokra, amiért ezen a héten megyek (azt mondta, hogy az esetleges menstruáció előtti 5-7 napon végeztessem el a vérvételt. Este mindent elmeséltem a páromnak, aki azt mondta, hogy ne várjuk meg a 3 hónapot, hanem mellette keressek akkor endokrinológust.
Kérdésem: tudna-e nekem segíteni? Mit javasol további teendőnek?
Nem akarok abba belenyugodni, hogy nálam idősebb és vagy 20 kg-val nehezebb asszonyok a férjüket hajkurásszák a szex miatt, és a páromat sem szeretném elveszteni, illetve ennyi nehéz év után én is szeretnék egy kicsit boldogabb lenni! Reménykedve várom válaszát: mocsokmalac
Kedves Betegünk!

Bár a panaszai pajzsmirigy alulműködés mellett szólnak, az Ön által küldött labor leletek ezt nem támasztják alá. Javasolnám a labor vizsgálat megismétlését. Ennek érdekében forduljon egy endokrinológushoz, és vele egyeztessen!

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Jo estèt doktorur doktorno! mejik hormonok okozhatnak magas vèrnyomàst??nagyom magas es gyogycer nem viszi le 25eves vagyok es streszes ideges feszult valami nem stim irja le legyen szives mejik hormonokra vetesek vèrt köszönöm elöre is ūdv
Kedves Betegünk!

A magas vérnyomás legtöbbször örökletes betegség, melynek okát az orvostudomány még nem derítette ki. Az esetek kis részében valóban hormon túltermelés is állhat a háttérben. Ezeket itt nincs mód felsorolni, de a dolog nem is úgy működik, hogy "kiíratja" őket. Keressen fel egy endokrinológust, és ő majd elindítja a vizsgálatokat. Ha nincs hormon túltermelés vagy egyéb kiváltó ok (vesebetegség, érrendszeri eltérések stb.) akkor marad a magas vérnyomás kezelése, amit háziorvosával tud egyeztetni.

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr.Békési Gábor
Kedves Doktornő/Úr

PCO es IR gyanu miatt mentem vérvételre. Menzesz 4. napján a lenti eredményeket kaptam. Cisztáim nincsenek. Normálisak ezek az értékek? (igazábol cask SHBG van csillagozva) vagy érdemes még nézetni valamit? Ez alapján lehet valami gond? Köszönettel: Vera

LH : 3,48 U/L (ref follikuláris fázis : 2,12 - 10,89 U/l)
FSH : 5,14 U/L (ref: follikuláris fázis : 3,85-8,78 U/L)
Prolactin: 256,7 mIU/L (ref 70,8..566,5)
Ösztradiol :92,1 pmol/L (ref: follikuláris fázis : 99,1 - 447,9 pmol/l)
Progeszteron : 1,2 nmol/L (follikuláris fázis : 0,98 - 4,83 nmol/l)
Tesztoszteron :1,7 nmol/L (ref 0,4 - 2,6)
Free tesztoszteron index (FTI): 9,3 % (ref 0,7 - 10,9)
CA 125: 17,5 U/mL (ref 0,0 - 35,0)
SHBG: 18,00 nmol/L * (ref 18,20 - 135,50 )
DHEA-szulfát: 3,13 μmol/L (ref 0,62 - 7,22)

Glukóz 0: 5,6
30: 7.2
60: 5.9
90: 6.9
120: 6.3

Inzulin 0: 11.4
30: 78.3
60: 68.6
90:103.2
120: 64.8
Homa: 2.8
Kedves Vera!
Javaslatom: diéta tartása az IR miatt.
Ciklus 21. napon progeszteron mérés.

Koppány Viktória dr.
Tisztelt doktor nő /Ur.
2éve alulmüködöként kezelnek . mindenféle tünetem volt .( Fázás ,hajhullás ,feledékenység elbutulás) Letroxot szedek A fenti tünetek megszüntek .A mostani eredményem Tsh0,28 Ft4 15,6 .erre 125ug letroxot szedek . Az endokrinológus szerint jó ,de a háziorvos emelné 150 ug -ra.Mert gyenge vagyok ,fájnak az izmaim ,alig birok járni ,olyan mintha izom lázam lenne állandóan .Mindenem fáj még a bőröm is .Sajnos a a két év alatt hiztam 20 kilót.El vagyok keseredve nagyon . a házi dokim irt fel meforalt 1000 est ir gyanuja miatt és tulsulyra.szedegetem . 46 éves (policisztás máj és vese beteg is )vagyok betegnek érzem .magam .sokszor rettegek a felkeléstől ,még jó hogy nem dolgozom mert nem birnám.Nem tudom mi bajom lehet Magán orvos anyagilag nem engedhetem meg.Köszönöm ha válaszol.Üdv Kati
Kedves Betegünk!

Nem tudom, hogy az ottani laborban mi a TSH normálérték határa. Ez laboratóriumonként változó. Számomra úgy tűnik, hogy a TSH inkább alacsony (de az említettek miatt ebben nem vagyok biztos). A napi 150 mikrogrammra való emelést semmiképpen nem javaslom. Mindenképpen kövesse endokrinológusa tanácsait! Az egyéb, szerteágazó tünetek miatt konzultáljon háziorvosával! E-mail-en keresztül ez nem megoldható.

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Békési dr.
Tisztelt Dr.Úr !Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy édesanyámnak csináltak vérvételt amibe a tsh nézték meg és a tsh-82,15 miu/L eredmény lett és a házi orvos sem tudja mi ez.Esetleg tudna e nekem ebben segíteni?előre is szépen köszönöm!
Kedves Horváthné Tarcali Erzsébet!

Amennyiben az Ön által említett TSH érték valóban ilyen magas, akkor édesanyjának súlyos pajzsmirigy alulműködése van, ami sürgős kezelést igényel. Feltétlenül forduljanak egy endokrinológushoz!. Mi is szívesen állunk rendelkezésükre. Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Kedves Dr Nő/Úr!

Én a pajzsmirigy alul és túlműködéseinek tüneteit vegyesen tapasztalom magamon. Hajhullás, bőrproblémák, hízás, bélpanaszok, emésztési zavarok, fáradékonyság, alvási zavarok, hangulatingadozás.... A vérképem jó volt. nem volt benne kiugró érték. Lehetséges, hogy még is pajzsmirigy betegségem van? Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Timi
Tisztelt Nagy Timi!

A vérkép alatt nem írta le pontosan mit ért? mert lehetséges, hogy a nagyrutinnak nevezett vérvétel alkalmával kapott értékei jók, de a pajzsmirigy működési zavarokra vonatkozó paramétereket az nem tartalmazza. Általában háziorvos a speciális vizsgálatokat nem is kérhet, így javasolt egy endokrinológus felkeresése, aki a tünetek alapján elrendelheti a megfelelő hormonok vizsgálatát.

Ha szakorovsra lenne szüksége keressen minket a fenti telefonszámon.
Tisztelettel:
Nagy Anett
vezető asszisztens
Tisztelt Doktor nő/úr!
Családban halmozottan előforduló cukorbetegség és fogyási nehézségek miatt csináltattam terheléses vércukorvizsgálatot.
Az alábbi eredményeim lettek:
Éhgyomri vc:4,15mmol/l
60 perces:8,04 mmol/l
120 perces:7,46 mmol/l
Inzulin:
éhgyomri:8,07 miu/l
60 perces: 73,4 miu/l
120 perces: 111 miu/l

Szeretném megkérdezni, hogy ezekkel az értékekkel van e további teendő? Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Bea!

Igen, mindenképpen keressen fel egy endokrinológus vagy diabetológus szakorvost.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Jo estèt doktornô doktorùr!Maga szerint mejik hormonokat kène megnèzesem ,magas vèrnyomàsom.van 180.
-190ingadozik 24èves vagyok ès edig nem tugyàk mitôl ma monta hàzi orvosom hormon is okozhatja hormonok .le irnà nekem hogy mejikkre vetesek mert akor ara vettetek köszonom elore is udv
Tisztelt Haraszti Róbert!
Célszerű először egy szakorvossal konzultálni a panaszaival kapcsolatban. Központunkban Kapocsi Judit doktornőt javaslom, aki kimondottan pajzsmirigy specialista.
Panaszai hátterében sok minden előfordulhat.
Kimondottan vese eredetű hormon a renin, aldoszteron.
Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK