Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr(Hölgy)!0.16 a TSH m,Ct vizsgàlat is megnagyobbodott pajzsmirigyet igazolt.Hàziorvosom szerint ezzel nincs semmi teendő,de én nem így gondolom.Màsfél éve hullik a hajam,bőrszàrazsàg,éjszakai izzadàs,stb...tűneteim vannak.Ön mit tanàcsol nekem?Vàlaszàt előre is köszönöm! Üdvözlettel:F.Gabriella
Kedves Betegünk!

TSH értéke alacsony. Ez pajzsmirigy túlműködésre utalhat. Keressen fel egy endokrinológust a további vizsgálatok és az esetleges kezelés megbeszélése végett!

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Kedves Doktornő/Doktor Úr!

9 éves kisfiam laboreredményei a következők:
Éhgyomri glukóz (plazmából) 4,9 mmol/l
30 perces glukóz 7,7 mmol/L --- --- 60 perces glukóz 7,9 mmol/L --- --- 90 perces glukóz 4,6 mmol/L --- --- 120 perces glukóz 4,9 mmol/L
Inzulin 4,7 mIU/L
Inzulin 30 perc 39,2 mIU/L --- ---
Inzulin 60 perc 73,5 mIU/L --- ---
Inzulin 90 perc 18,8 mIU/L --- ---
Inzulin 120 perc 18,1 mIU/L --- ---
Inzulin rezisztencia (HOMA index) 1,02

Szükséges diétát tartania?

Köszönettel,
Kis-Lánszki Réka
Kedves Réka !

Javasolom az Endokrin Központban gyermek endokrinologus felkeresését.

Üdvözlettel: Porochnavecz Marietta dr
Parommal babat szeretnenk, par honapja probalkozunk vele. Oktober vegen hagytam abba a fogamzasgatlo szedeset 5 ev utan. A ciklusaim a gyogyszer elott se napra pontosan jottek meg. Gyogyszer utan az alabbi ciklusaim voltak - nov. 29 napos ciklus, dec. 27 napos, jan 26 napos, febr 29 napos, marcius 24 napos. Marciusban 8-14ig volt meg a havim, majd egyutt voltunk 18, 20an. A kovetkezo havim marc 31tol apr 6 ig volt meg, majd apr 13-17ig barnas folyasom volt. Azota meg mindig nem jott meg a menzeszem, es ma maj 1-en a 32. napnal tartok, ma csinaltam egy tesztet de az negativ lett. Lehet hogy esetleg koran teszteltem? Egyutt voltunk azota apr 23, 25,26-an. Neha erzek kis szurkalast, es egyszer ereztem mintha feszulne kicsit a hasam. Esetleg befolyasolhatja a teherbe esest a pajzsmirigy problema? Alulmukodesem van. Apr 22tol kellett atalnom a letrox 75re, mivel az endokrinologus novelte az adagomat. Mivel novelhetnem az eselyet hogy a bebi ne varasson sokaig magara?
Kedves Ági!
Először is meg kellene nézni, hogy van- e rendes peteérés.
A javaslatom: a ciklus 21. napján ( 1. nap, amikor megjön): progeszteron, prolaktin mérés legyen!
Tisztelt Doktornő.
30 éves nő vagyok. Magas tesztoszteron szintet állapítottak meg. Az egyik vérvételen 2,79 , a másikon 2.5 volt az érték.
Semmilyen más hormon eltérésem nem volt. Sem pajzsmirigy, sem női nemi hormonok. Volt normális ciklusom, szinte napra pontosan, volt peteérésem, nem volt pcom és inzulinrezisztenciám sem, nem vagyok cukros.
Nem szültem és nem szeretem fogamzásgátlót sem
Nem vagyok túlsúlyos, 168 cm/ 56 kg, nem voltak pattanásaim sem (nagyon ritkán, negyed évben 2db)
4 nőgyógyásznál és 2endokrinológusnál voltam. Nem tudják mitől lehet.
Egyetlen tünetek a hajhullás volt. A góckutatás is teljesen negatív lett, azt mondták, egyértelmúen ez az oka. Családomnak még a f3rfiak sem kopaszok.
Mi lehet ennek a hormonbetegségnek az oka?

A magas tesztoszteron szintet stressz is okozhatja.
Mindenesetre javasolt kontrollálni és DHEAS és androszténdion hormonokat is nézessen, ha lehet!
Tisztelt Doktornő!
Kérdésem a következő. Kislányom 5 éves 104 cm és 14 kg. Az evéssel pici kora óta gondok vannak. 40- 50 grammokat szopott és most is nagyon keveset eszik. Szinte soha nem éhes képes napokig néhány kekszen és egy bögre teán lenni. A közös ebédnél csak az első pár kanálig érdekli az étel. Nem kelti fel az érdeklődését az evés. Az óvodában olyan a csoporttársaihoz viszonyítva mintha csak bölcsis lenne. Egy fejjel kisebb náluk es törékenyebb testalkatú is.
Kihez fordulhatunk, hogy végére járjunk ennek a problémának.
Köszönettel várom válaszát.
Kedves Vértes Anna!

Gyermek endokrinológusként Tar Attila főorvos úrat tudom javasolni, szerdai napokon rendel a központunkban.
Jó napot szeretnek meg kérdezni hogy volt egy műtétem
a megszajon volt egy polipom most 2 napja meg szeretnek
kérdezni hogy mikor lehetek újra a párommal ?
A válaszát köszonom
Kedves Mária!

Minden nőgyógyászati beavatkozás után 6 hét az általános lábadozási idő, amely időszakban ajánlott a szexuális együttlét mellőzése.
Tisztelt Doktornő/ Doktor Ùr!
Nőgyogyàszom pcos szyndromàt àllapìtott meg ultrahangos vizsgàlat utàn . Cukor terhelésre beutalt amin inzulin szintet is néztek .
Eredményeim glükoz 0 perces 5.1 mmol/l 60 perces 9 mmol/l 120 perces 8 mmol/l insulin 0 perces 16.6 mIU/l 60 perces 155 mIU/l 120 perces 161mIU/ l . Kérdésem a következő érdemes lenne endokrinològust is meg keresni ? Gyògyszer szedése javasolt e ilyen eredmények mellett vagy elég a diéza és a mozgàs ? Vàlaszàt előre is kösuönóm ! Üdvözlettel : Mària
Kedves Szabó Mária!

Kérem leletei értékeléséhez jelentkezzen be szakorvoshoz. Előfordulhat, hogy elegendő csak az életmódváltás, eredményei nem kiugróak. Központunk foglalkozik életmód orvoslással dietetikus,személyi edző segítségével.
Egy kis segítség:
https://www.eletmodorvosikozpont.hu/eletmod-orvoslas
Tisztelt Doktornő/úr!

25 hetes terhes vagyok, és a 12. heti vérvétel során 3,81-es TSH-t, a 24. héten (cukorterheléses vizsgálatkor) pedig 4,28-as TSH-t mértek, amúgy panaszmentes vagyok.
Okozhat-e ilyen TSH értékkel maradandó károsodást a magzatnak a pajzsmirigy alulműködés? Indokolt-e a hormon szedése mostantól, vagy érdemes várni további diagnosztikai eredményekre (pajzsmirigy ultrahang és további célirányos vérvétel, amire csak 5-6 hét múlvára kaptam időpontot)?

Válaszukat előre is köszönöm!

Kedves Andrea!
FT 4 és FT 3 mérés is szükséges! Várom a leleteket!
Tisztelt Doktornő/úr!

Az utóbbi hónapokban jelentős hajhullással küzdök és ezért elvégeztettem egy vérvételt. Az alábbi teszteredmények térnek el a referencia értéktől:
TSH: 10,087 mIU/L
Transzferrin: 4,1 g/L
Transzferrin telítettség: 12%
Teljes vaskötő kapacitás: 102,8qmol/L
Monocita: 0,81 Giga/L
Eozinofil: 0,54 Giga/L
Neutrofil: 34,9%
Limfocita: 46%
Monocita: 10,6%
Eozinofil: 7,1%
Bazofil: 1,4%

Milyen szakorvos felkeresése a javasolt?
Köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel,
Nikolett
Kedves Ördögh Nikolett!

Endokrinológus szakorvos felkeresése a TSH magas értéke miatt ajánlott.
Üdvözlettel:Nagy Anett
Tsh 36 mit tegyek?
Kedves Rácz Zsolt!

Mivel a TSH értéke túl van a referencia tartományon, így kérem keressen fel egy endokrinológus szakorvost.
Üdvözlettel:Nagy Anett

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok