Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr! 10 éve alulműködő pajzsmirigyre műtöttek -l Thyroxint szedek . Vérképek alapján jók az értékeim. De nem tudok aludni,mozgok, vigyázok az étkezésemre, mégis hizok. A memóriám sem a legjobb,most cavintont irt fel a háziorvosom. Mit tegyek, hogy az alvásom jobb legyen? Válaszukat előre is köszönöm!
Kedves Betegünk!

Amennyiben a pajzsmirigy hormon értékek a normális tartományban vannak, panaszait nem lehet visszavezetni a pajzsmirigyre. Az alvási zavarnak, hízásnak, dekoncentráltságnak számos egyéb oka lehet. Neurológiai és belgyógyászati kivizsgálást javaslok.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Üdvözlöm!

Szeretnék érdeklődnèk, hogy ha a szabad t3 magas a tsh jó és a szabad t4 is az utalhat pajzsmirigy alulmüködésre? Ultrahangon göböket találtak és állandó székrekedésem van.

Köszönöm
Kedves Betegünk!

A magas T3 szint a pajzsmirigy túlműködése mellett szól, nem alulműködést jelez. Ismételtesse meg a labor vizsgálatot, mert a magas T3-nak alacsony TSH szinttel kell járnia! A pajzsmirigy göbökkel akkor kell foglalkozni, ha az 1 cm-t elérik, vagy meghaladják. A székrekedésnek számtalan oka lehet. Az Ön esetében ez nem függ össze a pajzsmiriggyel. Kérjen gasztroenterológiai kivizsgálást!
Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor

Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Nem tudok teherbe esni 8eve, tulsulyos vagyok, a csaladnan noi agon pajzsmirigy problemak vannak. Hangulat ingadozas, depresszio, rendszertelen menstruacio, oedema a labaimban. Ezek az ertekek normalisak?
FT4 - 12,31pmol/I
FT3 - 4,31pmol/I
TSH - 3,150mIU/I
Anti-TPO - <28IU/mL
Anti-thyreoglobulin - 16,0IU/mL
Szedek metformint 3*500mg es citalopram 20mg.
Elore is koszonom a valaszukat.
Tisztelt Cs Rita

Köszönjük kérdéseit. Interneten keresztül véleményt alkotni általánosságban tudunk! Az Ön esetében már konkrét kérdések merülnek fel, amelyeket személyes konzultació alkalmával az eddigi előzmenyei áttekintésével tud mondani a szakorvos, figyelembe véve az állapotát, betegségeit, gyógyszereit, életvitelét.
Duzadt läbb gyadt is reggel elmulik aztán vissza jön èg , Fáradt vagyok 50l
Kiló voltam most 60van
Mi ez mitöl van ?a vêrvêtel jo

A panaszai nem endokrinológia jelegűek. A minden napi terhelés is okozhatja a tüneteket. Amennyiben a tünetek hosszabb időn keresztül is fennállnak keresse fel a háziorvosát.
Tisztelt Hölgyem/Uram!

Azzal a problémával fordulom Önhöz, hogy nem régiben kiderült, hogy hormonzavar, pajzsmirigy és PCOS-om van. Március óta szedem a metformin 85m mg tablettát. Mit lehetne ez ellen tenni? Megfog valaha ez szűnni vagy esélytelen? Sajnos nagyon sokat hiztam kb olyan 35 kgt. Milyen táplálkozást illetve sportot ajánl?
Kedves Eszter!
Szigorú 140-160 grammos szénhidrát diéta kell, max. napi 1300 kalória tartalommal és a metformin gyógyszer adagemeléssel is, ha szükséges.
Sporttal csak óvatosan, ízületekre vigyázni kell.

Tisztelt Doktor Ur Doktorno
. 35 eves no vagyok 175 magas .az utobbi 1 evben felhiztam 20 kilot ami rengeteg.jelenleg 97kg vagyok.nem eszek masképp mint 1 evvel azelott,annyi valtozott csak hogy mivel kiderult hogy a nyakamnal derekamnal a gerinc el van ferdulve terdhajlat fajdalmam van (az egyoldalu kemeny szallagmunka miatt)..ezert nem tudok igazi fizikai munkat vegezni mint vegeztem otthon a haz korul..sose voltam masra szorulva,de az elmult egy evben sajnos nem tudtam egyedul elvegezni a hazkoruli munkat.ezert is hiztam meg gondolom en... de lehet hogy a baj nem tudom. van ciszta a petefeszkemen,ezert tobb a ferfi hormonom..de az orvos megvizsgalt es azt mondta nekem ez a normalis ertekeim..pedig bajszom szakallam hascsikszorzetem,eros fekete labször van... szeretnem visszanyerni a regi alakomat. leszeretnem adni a sulyfolosleget..kerem adjon tanacsot, vagy etrendet,mozgasformat mit tornazhatok.köszönettel monetti
Kedves Monetti!
Kivizsgálás kell: vércukorterhelés 0-60-120 perces vércukor + inzulin értékekkel valamint tesztoszteron szint mérés
és kezelés, hogy nem billenjen fel teljesen a női-férfihormon egyensúlya és le tudjon fogyni.

Tisztelt Doktor Úr / Doktor Nő!

A férjemmel babát szeretnénk, már 1 éve próbálkozunk, de sajnos eddig nem sikerült. Ovulációs teszttel sem...! Már van egy közös kisfiúnk, aki 10 éves. Én 30 éves vagyok, a férjem 34. A férjem volt andrológusnál, szuper jók lettek az eredményei. Szedek vitamint is, JutaVit féle magzatvédő vitamint. Én is voltam 3. ciklus napi labor vizsgálaton, és az orvosom szerint nem kell a 21. napi vérvétel...nem értem, hogy miért nem? Ez pedig a mai 11. ciklusnapi ultrahang: hormonok normál tartományban. U.h. (trans adb. et vag.): Ép kontúrú kp. telt hólyag mögött. R. nagy.uterus, endometrium 6 mm. Mko. norm. ov. Bo. ov-ban 14 mm-es folliculus. A kismedencében körülírt kóros képlet nem ábrázolódik. Szerdán megyek megint ultrahangra és megnézzük, hogy mi történt a tüszővel. Laboreredményeim:
TSH 3GEN 1,880 mIU/ml
Szérum FSH 5,5 mU/ml
Szérum LH 4,94 mIU/ml
Szérum prolaktin 9,79 ng/mL
Szérum progeszteron 0,67 nmol/l
Szérum estradiol 96,1 pmol/L
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát, segítségét! Szép napot!
Kedves Niki!
A küldött eredmények jók, de KELL a 21. napi: progeszteron és prolaktin leletek!
Tisztelt Doktor Úr!
Tireoglobulin /TG/ a mért érték 313,9 ref. érték 1,4-78 a kérdésem ez mit jelent hogy ilyen nagy az eltérés
Válaszát várom , és előre is köszönöm.
Tisztelt Szigeti Ferencné!

A Thyreoglobulin pajzsmirigy hormon, így ennek emelkedése pajzsmirigy problémára utalhat, a részletes kivizsgálás miatt keressen fel egy endokrinológust.
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Egy 13 éves fiú aggódó anyukája vagyok. Idén januárban az új gyermekorvos a gyerek túlsúlya (160 cm/77 kg), magas vérnyomása, enyhe bőrelváltozása miatt cukorvizsgálatra küldött. Vizsgálat márciusban volt, május 9-én lett kész az eredmény. Sajnos nagyon rosszak lettek, elsősorban az inzulin, az elfogadható érték több mint hétszerese! (POGT - Inzulin éhomi 5,5 - 144,1; 30 perces 11,1 - 783,20). Doktornő szerint 20 éves gyakorlata alatt még nem találkozott ilyen magas értékkel ilyen fiatal korban, gyógymódként a diétát (cél a fogyás), élet-mód váltást, mozgást "írt fel". diabetikussal június 6-án találkozunk. A következő kontrollt 3 hónap múlva lesz.
Biztos vagyok benne, hogy a legfontosabb, és hosszú távon hatásos "gyógyszer" az életmód váltás, de az miatt rendkívül aggódom, hogy ennek a nagyon magas inzulin értéknek egy "azonnali", rövid távon ható kezelés nélkül nagyobb a kockázata a betegség súlyosbodásának, illetve elég a 3 hónapos kontroll?
Köszönöm válaszát.
Kedves Repa Ágnes!

Bármilyen kezelést javasolt Önöknek a kezelőorvos idő kell hozzá, hogy változást eredményezzen a gyermek állapotában ezért szükséges a 3 hónapos kontroll. Gyógyszeres kezelés a fiatal életkor miatt nem javasolt, amennyiben az életmód váltás nem hoz megfelelő eredményt abban az esetben a szakorvossal érdemes megbeszélni a további kezelés szükségességét.
Jo estet.

Nekem olyan problemam lenne,hogy nemtudok hizni.-viszont a fogyas nem okoz gondot,a leadott sulyt nemtudom vagy csak nagyon nehezen tudom visszaszedni.
Ilyen tünettel milyen szakorvosi vizsgalaton vegyek reszt?
Koszonom
Kedves Katarina!

A tünete alapján először egy endokrinológust lenne érdemes felkeresnie, hogy a hormonális problémákat ki lehessen zárni, táplálkozási tanácsokkal kapcsolatban dietetikussal tud konzultálni.

Hírek

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek
A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

Egy közelmúltban készült tanulmányban sikerült bizonyítani, hogy a magas testzsír százalék és különösen a hasi elhízás már a tinédzsereknél és a fiataloknál is inzulinrezisztenciához vezethet. Ez pedig beindíthat egy ördögi kört, hiszen az inzulinrezisztencia és az elhízás kölcsönhatásban vannak egymással. Dr. Bérczy Judit, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy orvosi segítséggel és életmódváltással a folyamat megállítható.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok