Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Endokrinközpont!
Múlt héten augusztus 1-én jártam Prof. Dr. Balázs Csabánál, aki Alpicort (Plus?) receptet írt fel nekem. Kiváltottam és a betegtájékoztató több helyen is említi, hogy kizárólag nők használhatják és férfiak nem.
Ekkor bizonytalanodtam el, mert az ambuláns lapomon Alpicort használata van írva, a gyógyszertárban Alpicort Plus-t kaptam.

Sajnos nem tudom, hogy a receptre mi volt pontosan ráírva, hogy a Professzor úr szándékosan a Plus-t írta fel, vagy a gyógyszertár adott ki nekem más terméket.


Megbízom a Professzor úrban, el tudom képzelni, hogy direkt a Plus verziót írta fel, de mielőtt elkezdeném alkalmazni, szeretnék kérni még egy megerősítést, hogy biztosan használhatom. 

Illetve

Köszönettel,
Cserépy Kristóf
Tisztelt Cserépy Kristóf Úr!

Az Alpicort írtam fel, de az Alpicort pluszt- is használhatja.

Jó egészséget kívánok, üdvözlettel:
Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus
Jónapot kívànok. Kèrdèsem az lenne, hogy pajzsmirigy túlműködésem van és a doktorúr írt ki nekem methotyrint ,de mivel a pulzusom is magas huma pronolt is, ès h a kettőt lehet e eggyütt szedni? Nem kell időt hagyni a kettő között?
Kedves Beáta!

A Metothyrint és a Huma-pronolt együtt szedheti, nem kell várni a bevételük között.

Üdvözlettel:
Dr Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr!
10 hetes kismama vagyok, és a vérvételen 5,21-és THS eredményem született. A T3 és T4 eredményem normális tartományban van. Ezelőtt soha nem volt gond a pajzsmirigyemmel. Kell aggódnom? Előre is köszönöm a válaszát!
Kedves Ilona!

A terhesség alatt fontos, hogy a TSH érték megfelelő legyen. Az enyhén emelkedett érték, az enyhe pajzsmirigy alulműködés is gyógyszeres kezelés beállítását teszi szükségessé. A kezelés mielőbb induljon el. Endokrinológusnál jelentkezzen!

Üdvözlettel:
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Dr nő!
12 hetes kismama vagyok,és az lenne a kérdésem, hogy merckformin gyógyszert meddig ajánlott szednem terhesség alatt?

Köszönöm szépen a segítséget!
Kedves Alexandra!

Hivatalosan a terhesség 12. hetének végéig szedhető a merckformin. Ha kezelőorvosa máshogy nem rendelkezik, ezután elhagyandó.

Üdvözlettel:
Dr Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Üdvözlöm. Azt szeretném kérdezni hogy a nagy rutin vizsgálatban benne van a pajzsmirigy ellenőrzése is? Köszönöm
Kedves Bernadett!

A nagy rutinban a TSH beletartozik, azonban a többi pajzsmirigy hormon (FT3, FT4, anti-tpo, stb.) nincsenek, azt külön tudjuk hozzátenni.

Üdvözlettel:
Gabriella, asszisztens
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Tisztelt Doktor úr/nő!

Szeretném megkérdezni a véleményük az alábbi eredménnyel kapcsolatban. Van-e esetleg további teendő?
Éhgyomri vércukor:5,4 mmol/l
60 perces:8,9mmol/l
90 perces:8,6mmol/l
120 perces: 7,6mmol/l
Inzulin éhgyomri:8,1 uIU/ml
60 perces:77,43 uIU/ml
90 perces: 91,9 uIU/ml
120 perces: 100,68 uIU/ml

GGT 80 U/L

Pajzsmirigy értékek :
TSH 1,286 uIU/ml
FT3 5,22 pmol/l
FT4 11,7 pmol/l
Anti-TPO 0,2 IU/ml
Köszönöm előre is a segítséget.
Kedves Beáta!

A pajzsmirigy értékei rendben vannak, a cukorterhelése azonban inzulin rezisztencia igazolódott.
Ennek életmódi és esetleg gyógyszeres kezelése is szóba jöhet .

Amennyiben ezzel kapcsolatban segíteni tudunk, kérem keresse központunkat bizalommal.

Üdvözlettel:
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Tisztelt Doktorúr/nő!
Fiam 16 éves, márciusban 7,05 volt a tsh-ja azóta szelént szed, mostanra 6,75-re lement. A T3, T4 hormon értékei mindkét időszakban normál tartományban voltak. A gyerekorvosunk egyenlőre nem javasolt további vizsgálatot vagy kezelést, de elmondta, hogy ezt legtöbbször autoimmun betegség okozza, és bevallom ezzel eléggé megijesztett. Ön mit javasolna? Vizsgáltassam tovább, vagy ilyen értékeknél még valóban elegendő a szelén szedése? Mennyire kell megijednem az esetleges autoimmun betegségtől?
"Kedves Kinga!

A TSH értékek alapján enyhe pajzsmirigy alulműködés véleményezhető, egyelőre nem feltétlenül kell kezelni. Pajzsmirigy ultrahang végzendő, ill. labor vizsgálat során anti-TPO és anti-TG meghatározás javasolt. Az autoimmun eredet ezek alapján igazolható, megijedni nem kell.
Endokrin gondozás javasolt.

Üdvözlettel:
Dr Mutnéfalvy Zoltán"
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Jó napot! Laborvizsgálatom alapján csak a szabad t4 mutat mínuszban eltérést, a többi hormon nem. Tüneteim alapján pajzsmirigy alulműködésre gyanakodnék. Lehetséges ez alapján? Köszönöm!
Kedves Eszter!

Sajnos labor eredmények kiértékelésére itt nincsen lehetőség, csak konzultáció keretén belül tudnak szakorvosaink véleményt mondani, hiszen a leletek mellett panaszait/tüneteit is átbeszélhetik.

Üdvözlettel:
Gabriella, asszisztens
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Tisztelt Doktor Úr/Nő!

Letrox mellett szedhető barátcserje kapszula?

Köszönettel:
B.Kata
Kedves Kata!

Nyugodtan szedheti a barátcserjét letrox mellett is, nem befolyásolja a hatását.

Üdvözlettel:

Botos Andrea, vezető asszisztens
Botos Andrea
Botos Andrea vezető asszisztens
Tisztelt Doktornő!

Elnézést kérek, hogy így ismeretlenül zavarom. Orvosok, gyógyszerészek véleményét is kutatom az alábbi aktuális kérdésben:
Szeretném kérdezni, hogy ha férfi rendszeresen gyógyszert szed, okozhat-e rendellenességet a babának?
Rexetint és Ataraxot szedek.
Egyes orvosok szerint ezek számítanak, más orvosok szerint nem.
Folyamatosan több orvost, gyógyszerészt kérdezgetek, de nagyon különböző válaszokat kapok, ezért nagyon el vagyok bizonytalanodva.
A segítő válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel, Proksa Viktor

Betegtájékoztató
Rexetin:
"Állatkísérletekben a paroxetin negatívan befolyásolta az ondó minőségét. Ez elméletileg hatással lehet a termékenységre, azonban a humán termékenységre kifejtett hatást mindeddig nem figyeltek meg."
Atarax:
"Az Atarax kezelés ideje alatt megfelelő fogamzásgátlást kell alkalmazniuk a fogamzóképes korú nőknek és férfiaknak egyaránt a terhesség megelőzése érdekében."

Kedves Viktor!

Véleményem szerint sem a Rexetin, sem az Atarax nem lesz káros hatással a babára.

Üdvözlettel;
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK