Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr úr/ nő! Szeretném megkérdezni mi okozhatja a szapora szívverésemet és a folyamatos izzadást verejtékezést! Normálisan étkezem de csak hízok! 2 év alatt 60 kg ot szedtem fel! Mozogni nem tudok mert fárad a szivem ..gyengének érzem magam! Mindíg csak aludnák szinte nincs életem! 16 éve kezdődött de akkor írtak rá betaloc 50mg -ot napi 3×felet .és citapramot! / rivotril 2 mg .napi 2 ×felet! Nos az állapotom semmit sem javúlt! 16 évből 12 -őt alvással töltöttem! Ha nyelek zsibbad a nyakam ! És nem tudok enni csak ha vizzel nyelem le! A hangom nagyon méj lett! A menstruációm mindig változatos! Van mikor 3 hónapig sincs vérzésem! Teherbe nem esek..bár már nem is szeretnék! Egy kislányt sikerült 24 évesen szűlnöm! Most 37 éves vagyok! 162 cm és 114 kg .!! Kérem segítsen hogy mi lehet a bajom..? Szeretnék még élni de nagyon nehéz!:-(( ha egy üzenetet ír megköszönném és vissza hívom! 06 20 423-9194.Üdvözlettel: Mecsei Olga.
Tisztelt Mecsei Olga!

Panaszai hátterében endokrin probléma is állhat, keressen fel egy endokrinológus szakorvost az alapos kivizsgálás miatt.

inzulin mellet diéta teljes betartása ,miért magas a cukrom?mit tehetek ?mivel csökkenthetem? Várom segítségét.Nagyon köszönöm
Kedves Kati !

Ahhoz hogy korrekt választ tudjak adni kérdéseire, ismernem kell az előzményeit cukorbetegség szempontjából.

Nem tudom hogy 1-es vagy 2-es tipusu diabeteses? Mikor kezdődött betegsége? Eddig milyen inzulin kezelésben részesült ? Mennyi a napi szénhidrát mennyisége ?. Az sem mindegy hogy mikor magas a vércukor értéke: éhhomra, étkezés után ? Előfordul-e hypoglykaemia? Amennyiben vezet vércukor naplót, annak az eredményeire is szükség lenne.

Ha ezekre kapok válaszokat, akkor tudok javaslatot adni.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Kedves Doktornő/Doktor Úr!
Érdeklődni szeretnék eredményem értelmezéséhez.
A HOMA index nem lett jó, de az inzulin nem látszik magasnak, ebben az esetben jelenthet inzulinrezisztenciát? Jelezhet bajt, hogy a terheléses cukor alacsonyabb lett?
Éhgyomri glukóz (plazmából): 5,6 mmol/l (3,8-6,0)
120 perces glukóz: 4,1 mmol/L (4,1-7,8)
Inzulin: 15,3 mIU/L (3,0-25,0)
Inzulin 120 perc: 22,5 mIU/L (--- ---)
Inzulin rezisztencia (HOMA index) 3,81
Köszönettel Szilvia
Kedves Simszi!

Az inzulin rezisztencia diagnozisának felállitásához l a HOMA index önmagában nem elegendő, mert az egy számitott érték, az éhhomi vércukor és inzulin értékek alapján. . Kérdésem, hogy milyen panaszok miatt került sor erre a vizsgálatra. A jelenlegi értékei alapján nem gondolok inzulin rezistenciára, de fontos lenne ismerni azt, milyen panaszai vannak.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Tisztelt Doktornő!
Pajzsmirigy betegség kivizsgálása során az alábbi eredményeket kaptam. TSH:0,15 mlU/L, FT35.91 pmol/l, FT4 21,07 pmol/l.
PmUH: A pajzsmirigy jobb lebenye caudal felé kiszélesdett, itt egy nagy, isthmustra is ráterjedő kb. 4 cm átmérőjű inhomogén echodús göb látszik. A bal lebeny is caudal felé mérs. kiszélesedett, itt is látszik több 1,5 cm körüli echodús göb. Az isthmus jobb oldalt kiszélesedett. A trachea nem dislocalt.Sumandibularis nyálmirigyek szabályosak. A nyakon kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó nem látható.
Pm szcintigráfia: Vél.: Struma diff.et. multinod.l.u.-hideg és meleg göbök mindkét lebenyben. Öszességében véve átlagos izotópfelvételi arány.
Ezzel a lelettel sebészetre utaltak. Vél.: A hormon st. alapján subklinikus hyperthyreosist véleményeztek. A legnagyobb göbből aspiratios cytologiai vizsgálatot kér.Továbbá TSH ismétlését. ezt követően dönt a műtéti indikációról.
Kérdésem! Felvetődik-e rosszindulatú daganat. A műtét elvégzése feltétlenül szükséges-e?
Nagyon szépen megköszönöm válaszát.
Kedves Betegünk!

A szubklinikus hyperthyreosis valóban helytálló diagnózis. Az aspirációs cytológiai vizsgálat feltétlenül szükséges. A rosszindulatúság esélye csekély, de azért biztonsággal csak cytológia útján zárható ki. Ha esetleg rosszindulatú lenne, mindenképpen műtét szükséges. A hyperthyreosis az Ön esetében izotóp kezeléssel is gyógyítható.

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Nő/ Úr!
42 éves nő vagyok, 5 éve egy pajzsmirigy ultrahang kissé nagyobb lebenyeket és apró göböket mutatott ki, ami kb két évente ellenőrizve lett. Pajzsmirigy értékeim rendben voltak mindig. A mai pajzsmirigy ultrahangon a korábban már említett problémák ugyanúgy fennálnak de a vizsgálatot végző doktornő azt mondta, olyan a kép, mintha krónikus pajzsmirigy gyulladásom lenne. (??) A pajzsmirigy értékeim (TSH,FT3, FT4, Anti TPO, THYREOGLOBULIN )most is rendben. Tüneteim: gonbócérzés a torokban és nem tudom, hogy ehhez kapcsolódik e, de pár hete irritáló száraz köhögésem van, mellkas röntgen és teljes vérkép negatív lett. Háziorvosom szerint a köhögés allergiás tünet. Tudna e véleményt, tanácsot adni, kellene e még vizsgálatokat elvégezni? Válaszát előre is hálásan köszönöm. Csilla
Kedves Betegünk!

A krónikus pajzsmirigy gyulladás gyakori állapot. Ha a pajzsmirigy hormon értékek rendben vannak -miként Önnél is- akkor ez teendőt nem igényel. A köhögést én is allergiás tünetnek tartanám, de ha nem múlik, forduljon tüdőgyógyász szakorvoshoz!

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
Szíves véleményét kérem!
Jelenleg pajzsmirigy vizsgálata folyamatban. UH. vizsgálaton 2db 7 mm-es izoechogén göb van. Szeretném megkérdezni mit jelent hogy,izoechogén?,és esetleg mit javasolna?
Köszönöm
Üdvözlettel.:Kincses Mónika
Kedves Betegünk!

A pajzsmirigy göbösség nagyon gyakori. 1 cm alatti méret esetén csak évenkénti kontroll UH szükséges. Ha nagyobb, vagy növekszik, aspirációs cytológiai vizsgálat szükséges, amelynek során megszúrják a göböt, és a mintából elemzik a sejtek jellegét, hogy az esetleges (ritkán fordul elő) rosszindulatúságot ki lehessen zárni. Az izoechogén szó azt jelenti, hogy a göb nem különül el élesen a környezetétől.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus

Tisztelt Doktornő!
A véleményét egyben segítségét szeretném kérni.A férjem pajzsmirigy beteg,és mivel az állapota nem igazán javul ezért ki szeretném kérni az Ön véleményét,hogy megfelelő kezelést kap-e.
2015 júliusában állapítottak meg nála pajzsmirigy túlműködést,a gyógyszeres kezelés után pajzsmirigy alulműködése,és strummája lett.2016 augusztusában műtötték/totalis resectio/.A letroxot 50qg majd 100qg adagban kezdte.Decemberi eredményei:
TSH:55.500, FT4:16.600,fehérvérsejt:12.600.EKKOR A Letroxot 150qg-ra emelték.Márciusi eredményei:TSH:13.500 FT4:16.600 fehérvérsejt:12.800,a Letroxot 175-re emelték.Májusban endokrin ophtalmopathia igazolódott nála ekkor a Letroxot vérvétel nélkül 200-ra emelték,a szeme kezelésére pedig SP54 tablettát kapott napi 6 szemet.Mostanra semmi változás,javulás nincs.A vérvételi eredménye júniusban:TSH:3.477, FT4:21.470, FT3:5.180, fehérvérsejt:17.300.Ennél a véreredménynél a letroxot 225qg-ra emelték.Tudom,hogy ez a TSH normál tartománya,de az FT4,és a fehérvérsejt száma már túlműködésre utal,mégis megemelték a gyógyszerét,pedig én is a túlműködés tüneteit látom nála,egyre ingerlékenyebb,és mintha a szemei is egyre dülledtebbek lennének.Mivel a szeme az ophtalmopathia miatt elég rossz,sokszor kettőslátása van,nem szeretném,hogy a túlmőködés miatt ez még romoljon.
Kedves Betegünk!

A legutóbbi labor eredményei már megfelelőek, így én nem gondolnám, hogy a 225 mikrogrammra történő emelés indokolt. Nem látom a fehérvérsejt szám emelkedésének okát. Ezt hematológiai szakrendelésen kellene tisztázni. A szemtünetek sajnos akkor is fennmaradnak, ha a pajzsmirigyet megoperálják. Súlyos ophtalmopathia esetén komolyabb kezelés szükséges (szteroid, esetleg szemészeti műtét?). Keressenek fel egy szemorvos szakrendelést!
Tisztelt Doktor nő/úr !
2 sikertelen terhesség után most vizsgálatok sorát végzem. Eddig az MTHFR mutációs vizsgálatom lett kész és én is és a párom is:
MTHFR A1298 T heterozigóta a 2. allél.
MTHFR 677C heterozigóta a 2. allél.
Leiden és Protrombin normál.
A férjem és én is femibiont szedünk napi 1-et.+ én még 1 inofolikot is iszom.
A kérdésem az lenne,hogy elegendő ennyi folsavot bevinnünk vagy többet kellene? Ez a mutáció okozhatta a vetélést? Ez előtt nem igazán figyeltem a folsav bevitelre.
Augusztusban belevágnánk az újabb babaprojektbe csak aggaszt,h kevés ez a mennyiség amit szedünk.
Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Netti!

Az Önök esetében , mindenképpen érdemes lenne egy személyes konzultáció egy hematológus szakorvossal.
Tisztelt Doktor úr /doktor nő!
Szeretnék javaslatot kérni magas Prolactin 1130
Lehetne valamilyen diétával vagy étkezéssel csökkenteni ezt az értéket ? Gyógyszert napi 3x1 Bromocriptint és Letroxot szedek de 3 hónap alatt sem javult az eredményem.
Köszönöm
Kedves Eszter, a magas prolaktint étrenddel nem, de gyógyszer készítmény váltással rendezni lehet!
Tiszelt Doktor Úr/Doktor úr!
A problémám 1 éve,rögtön szülés után jelentkezett.
Vérnyomásom alacsony lett és ingadozó.A korábbi 120/80-as érték helyett,általában 94/75 értéket mérek,nagyon ritkán 114/80-nat.Nem is lenne ezzel túl nagy gondom,de nagyon sokszor rohamokban jön rám a fáradság,szédelgek,rosszul alszom,nincs energiám.
Lehet hogy a pajzsmirigyemmel lenne gond?Vagy vérszegénység?
Milyen vizsgálatokat lenne érdemes elvégeztetni?
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Katalin!
TSH, vas, vércukor, D-vitamin mèrést javasolok elsőként reggel èhgyomorra a panaszok alapján

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok