Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Címzett!
Két éve pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam, amire euthyrox 100 m tablettát szedek. A TSH szintem ennek köszönhetően a határértéken belül van, azonban a „felugrott” 20 kg-tól nem tudok azóta sem megszabadulni. Tudnak Önök Nekem tanácsot adni, segíteni, hogy hogyan leadjam a súlyfölöslegemet?
Edit
Kedves Edit!

Érdemes lenne felkeresnie egy dietetikust aki tud Önnek segíteni a pajzsmirigy problémája mellett milyen diétával, életmóddal tudja elérni a kívánt súlycsökkenést.
Üdvözlőm azzal a panaszzal fordulok önökhöz hogy lassan màr 3éve küzdök egy problémával nem tudom milyen vizsgàlatokat kérjek az orvostol hogy fény derüljön az igazsàgra és kezelni tudjam problémàim .Ez egy nögyogyàszati probléma lenne a menstruàciom hol megjön hol nem honapokon keresztül kimarad ..kaptam màr rà mensi meghozo gyogyszert ..de mindig ezt kell tennem ha kimarad ? Ill kesobbiekben gyermeket is szeretnek 3even belul.Továbbá még van 2kellemetlen tünetem az egyik állando ami a fokozott szörnövekedés és a màsik ami szinten nagyon zavar a kis szemcsésszerü fehér ragacsos hüvelyi folyàsom ami néha égő érzéssel is jàr és 2-3havonta mindig előjön ezért pàrommal is csak ovszerel szeretkezünk sokszor .Szeretném kikérni véleményét hogy milyen vizsgálatokat kérjek az orvostol ????mert cit :p2 de azon is mindig szerepel gomba ill reparatio (gyulladás) és ezt valami okozhatja hogy ez folyamatosan előjön .Esetleg hüvelyvàladék vizsgàlat vagy milyen eljàrást javasol ? Előre is köszönöm segitségét !
Kedves Laura!

Az Ön esetében konkrét kérdések merülnek fel, amire személyes konzultáció alkalmával tud csak választ adni a Doktornő. A leírt panaszokkal kapcsoltban érdemes felkeresnie egy Szülész- Nőgyógyász, Endokrinológus szakorvost, a teljes hormonális kivizsgálás miatt. Központunkban Dr. Lőrincz Ildikót tudom ajánlani.
Üdvözlettel:
Plósz Dzsennfier
Csomókban hullik a hajam.
Nyaki UH.-on a pajzsmirigyben a jobb lebeny-isthmus határon egy max.7 mm.-es colloid göböt találtak. de kóros eltérés nem látható ez a vélemény.
Lehet ettől fokozott hajhullásom?

PapMárta Veszprém
Kedves Márta!

Elég kevés információt adott meg a panaszokkal kapcsoltban. Egy Ultrahang labor vizsgálat nélkül még nem informatív, azt labor eredményekkel együtt, esetleges további panaszok, szedett gyógyszerek, más betegségei ismeretében , tudja csak kiértékelni a szakorvos, személyes konzultáció alkalmával.

Üdvözlettel:
Plósz Jennfier
asszisztens
Tisztelt Doktornő!
8 éves kislányomnál autoimmun thyreoiditist állapítottak meg. Azt szeretném kérdezni, hogy a Normoxil szelént tartalmazó étrendkiegészítőt adhatom -e neki?
Köszönettel!
Bánhidi-P.Dóra
Tisztelt Bánhidi-Palacskó Dóra!

Normoxil szedése gyermekeknél nem ajánlott.

Üdvözlettel:
Professzor Dr. Balázs Csaba

Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!
38 éves nő vagyok. Néhány hónapja meddőségi kivizsgáláson vettem részt (4 éve volt egy missed ab), ahol sajnot endometriózist állapítottak meg.:(
Vérvizsgálat eredményei:
TSH 1,55 uUl/ml ref.tart. 0,4-4 uUI/ml
FT4 1,42 ng/dl 0.89-1,76 ng/dl
FSH 7,09 mUI/ml 3-14.4
Estradiol 47,60 pg/ml 0-84 pg/ml
Prolaktin 8,9 ng/ml 1,9-25 ng/ml
Anti TPO 36,50 UI/ml 10- 35 UI/ml
AMH 0.98 ng/ml
Az Anti TPO kicsit meghaladja a határértéket, szükséges jobban kivizsgálni a pajzsmirigyem, illetve lehet-e köze az endometriózishoz vagy a meddőséghez?
Válaszát előre is köszönöm!
Edit


Kedves Edit!

A hormonháztartás sok dologra hatást gyakorol a szervezetben, érdemes átfogó vizsgálatot végezni, ami kiterjed a nő nemi hormonokra, valamit a pajzsmirigyre is, az alábbi panaszokkal kapcsoltban az javaslom keressen fel egy Endokrinológus - Nőgyógyász szakorvost.
Központunkban Dr. Lőrincz Ildikót tudom ajánlani Önnek, és az alábbi telefonszámon be is tud jelentkezni hozzá +36 (70) 621 2443
Tisztelt Doktornő/Úr!
Pajzsmirígy scintigraphiai eredményem az alábbi:
"A pajzsmirigy bal lebenye megnagyobbodott,az alsó pólus kiszélesedett.A bal lebeny alsó pólusábankb.2 cm-es intenzíven halmozó körülírt terület látható.A normális nagyságu jobb lebeny alsó pólusában kis területen,környezeténél fokozottabb radiofarmakon dúsítás ábrázolódik.
Vélemény: Struma nodosa.Fokozott aktivitásu göb mindkét lebenyben"TSH: 0,812 mIU/l Szabad T4:16,5 pmol/L Szabad T3: 6,74 pmol/L ATPO: 19,7 IU/mL
Köszönettel kérném szíves véleményét,mert nyilván folytatnom kell kifejezetten endokrinológus szakorvosnál...melyre esetleg javaslatot kérnék.Tisztelettel: Jné Csilla
Kedves Járfás Lászlóné!

Endokrinológus szakorvos megkeresése mindenképpen javasolt, központunkban Dr. Békési Gábor tudom ajánlani, a Tanár Úr kifejezetten pajzsmirigy specialista.

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer
Üdvözletem!
Érdeklődni szeretnék,hogy egy endokrinológiai vizsgálat pontosan miből áll? Gondolok itt pl. a labrorra és ehhez hasonlókra.
Köszönöm előre is a választ! Szép napot!
Kedves Bianka!

Az endokrinológia kivizsgálást, meghatározza a panaszok jellege, más vizsgálat szükséges PCOS, inzulinrezisztencia, vagy például pajzsmirigy probléma esetén. Általánosságban elmondható, hogy vérvételre, ultrahang vizsgálatra az esetek többségében szükség van, de pontosat csak a szakorvos tud Önnek mondani személyes konzultációt követően.

Üdvözlettel:
Plósz Jennifer
BAJSZ KATALIN VAGYOK 40 EVES. NEM OLYAN REG MEGJELENT AZ ALLAMON SZORSZALAK,S EZ MEG TETOZI HOGY A MELLBIBOM KORUL IS JELENKEZIK EZ AA FRANYA Nem KIVANATOS SZOR.mi lehet a Bajom.s lehet e orvosolni.
Kedves Katalin!

A szőr növekedéssel kapcsolatos panaszai hátterében hormon probléma is állhat ezért, érdemes felkeresnie egy endokrinológus szakorvost, az alapos kivizsgálás miatt.

Üdvözlettel:
Plósz Jennfier
Kedves Endokrinológia!

Az miatt fordulok önökhöz, hogy az arcom sajnos sajnos tele van miteszerekkel és semmilyen kezelés hatására sem javul. Kozmetikust váltottam hátha az segít, de sajnos az sem vált be. Viszont ez a hölgy mondta nekem, hogy nem csak az arcom állapota nem jó, hanem a pihék mennyisége és erőssége sem normális. Ebből kifolyolag keresem fel Önöket! Ez mellé még társul az állandó fáradékonyság és a nemrég megjelenő menstruációs problémák. Súlygyarapodásom nincs, mert elég kemény fizikai munkat végzek, de amíg mást dolgoztam fél évvel ezelött majdnem 10 kiló szaladt fel rám, és mindig is "hízékony" voltam. Jelenleg külföldön dolgozom és csak oktober végén tudok hazamenni. Mindenképpen szeretném szakrendelőjüket felkeresni amennyiben azt mondják, hogy ténylegesen az Önök szakterületéhez tartozom panaszaimmal.


Várom válaszukat!
Kedves Szilvia!

Panaszaival kapcsolatban mindenképpen ajánlom, hogy keressen fel endokrinológus szakorvost. Központunkban Dr. Polyák Annamáriát vagy Dr. Bérczy Judit doktornőket tudom Önnek javasolni. Időpontot foglalni tud Online is a www.endokrinkozpont.hu oldalon vagy a +36704319728 as telefonszámon.

Üdvözlettel:
Plósz Jennfier
Tisztelt Koppány Viktória Doktornő!
2013-ban súlyos fejlődési rendellenesség miatt 20 hetes terhességemet meg kellett szakítani. A megszakítás után pár nappal megindult a tejem, melyet gyógyszerrel elapasztottak. 2 hónap múlva vérvételen magas TSH-t (5.4)értékem lett (t3,t4 hormonom mindig normális tartományban volt.), melyet először homeopátiával (fucus vesiciolosus) sikerült normál tartományra levinni és 2014-ben 13 hetes terhesen az akkori vérvételen derült ki, hogy picit magas a TSH-m, így felkerestem Önt, nagyon kedves volt és a terhességem alatt végig szedtem az Ön által felírt Letrox 50-et (egészséges kisfiam született). Azóta szedtem a gyógyszert és nem is volt gond, háziorvos évente pajzsmirigy ultrahangra küldött (Hashimotot állapított meg a doktornő, göb nincs) Anti TPO-t nézett (ami magas volt). Az elmúlt 2 vérvételem (6-8 hetente volt) eredménye alapján a TSH-m 10-re ugrott. A háziorvos emelte az adagot Letrox 50 mg maradt, de szerdán és szombaton 100at kellett szednem. Ma jött meg a vérvételi eredmény magasabb lett 10.2 (emelt adaggal), pedig pontosan szedtem a gyógyszert, reggel éhgyomorra vízzel fél óráig nem ettem, nem ittam. Kicsit el vagyok keseredve, nem értem miért nem volt hatása. Most azt javasolta, hogy L-Thyroxint napi 100mg-ot szedjek (véleménye szerint a Letrox nem mindenkinek jó...). Az általános vérképemre a háziorvos azt mondta, hogy a májfunkcióm picit eltér (bilirubin szintem picit magas), a fehérjevérsejt számom is jelentéktelenül eltér, valamint a vércukorszintem volt egy picit alacsony. Ön szerint mi lehet a baj, miért nincs hatása a gyógyszernek? Szívesen felkeresném Önt a rendelésén.
Tisztelettel:
Palkó Kata
Kedves Kata!

Kérem, hogy nézessen prolaktin szintet és ATPO szintet is!
Várom a leletekkel, megbeszélünk mindent és levisszük a TSH-t!

Üdvözlettel:
Dr. Koppány Viktória

Dr. Koppány Viktória
Dr. Koppány Viktória endokrinológus

Hírek

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek
A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

Egy közelmúltban készült tanulmányban sikerült bizonyítani, hogy a magas testzsír százalék és különösen a hasi elhízás már a tinédzsereknél és a fiataloknál is inzulinrezisztenciához vezethet. Ez pedig beindíthat egy ördögi kört, hiszen az inzulinrezisztencia és az elhízás kölcsönhatásban vannak egymással. Dr. Bérczy Judit, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy orvosi segítséggel és életmódváltással a folyamat megállítható.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok