Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szakértők!

Kétoldali pajzsmirigy műtét után beállított tiroxin szedése mellett a TSH-m 6 hét után (első laboron) az elvárt tartomány között van (0,436). Tüneteim nincsenek. Az első endokrino kontrollra 8. hét után kell mennen. A kérdésem az lenne, hogy ezt követően márcsak 3 hónap/félév majd évi 1* kell kontroll labort csináltatnom (ha nincs panasz) illetve endokrinológust is évente egyszer fel kell rendszeresen keresnem, vagy hogyan zajlik az utógondozás? -erről sajnos sehol sem lehet igazán olvasni-. Válaszát köszönöm! Tisztelettel: Angéla
Kedves Betegünk!

A kontrollok gyakoriságát az szabja meg, hogy mennyire stabil a megfelelő TSH szint. Eleinte 3 havonta, később fél-egy évente javasolt az ellenőrzés. Erről a gondozást végző endokrinológus dönt.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Azt szeretném megtudni, hogy a szülés utáni pajszmirigy túltermelés esetén mindenképpen csak a gyógyszeres megoldást hozthat eredményt? Vagy ebbe az esetben nem ajánlott a gyógyszeres kúra, feltételezve az állapot ideiglenességét? Időpontom van Önök egyik endokrinologusához, mely vizsgálati eredményeket érdemes magammal hoznom?
Kedves Betegünk!

A pajzsmirigy túlműködésnek többféle oka lehet. Nagyon kevés információ áll a rendelkezésemre, így a kérdésben nem tudok állást foglalni. Mindenképpen endokrinológushoz kell személyesen fordulnia, ha ezt eddig nem tette volna meg. A kolléga biztosan ellátja a megfelelő tanácsokkal, és végzi az Ön gondozását.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor


Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Kedves Hölgyem, Uram!

A nőgyógyászom ajánlotta, hogy babavállalás előtt mindenképpen csináljak egy teljes átfogó endokrinológiai vizsgálatot mivel a testsúlyom nem gyarapodik semmilyen külső tényezőtől(149cm magas vagyok és csak 40kg) Ennek okán keresem most önöket, hogy esetleg tudnak-e ebben segítséget nyújtani, vagy rossz szakorvosi ellátást keresek?
Tisztelt Balog Surányi Beatrix!

A panaszaival kapcsoltban, központunkban Dr. Koppány Viktória endokrinológust tudom ajánlani Önnek, az átfogó endokrinológia kivizsgálás miatt. Valamint érdemes lehet felkeresni egy dietetikust aki a helyes táplálkozásban tud segíteni életkornak, életvitelnek megfelelően.

Üdvözlöm!

Vérvételkor a TSH szintem 5,21 volt. A belgyógyász erre azt mondta, hogy normális érték, nincs vele teendőm. Viszont a két legsúlyosabb panaszom, ami miatt hozzá fordultam a hajhullás és bőrszárazság( előzőleg több szakrendelésen vizsgáltak, szervi bajt nem találtak, emiatt küldtek a bőrgyógyról a belgyógyászatra). Utána olvastam a pajzsmirigy alulműködésnek és sajnos számos tünet is jellemző rám, pl: fáradtás, feledékenység, menstruációs ciklus eltolódása stb... Ezek a problémák kb. 3 évvel ezelőtt jelentkeztek szülés után. A hajam nagy része már kihullt és a bőrszárazság is nagyon kellemetlen a kezemen, sokszor viszket, ég, kirepedezik, csak szteroidos krém enyhít rajta.
A kérdésem az lenne, hogy akkor ez az érték tényleg normális?Ebbe az irányba felesleges is a további vizsgálat? Nagyon el vagyok keseredve mióta ezek a tünetek jelentkeztek
Tisztelt Törösné Melinda!

Sajnos Önmagában a Tsh érték nem számít diagnosztikus értékünk, amennyiben ott nem tapasztalható eltérés attól még a többi pajzsmirigy hormonnál sajnos jelentkezhet vagy az ultrahang vizsgálat is mutathat elváltozást.

Tisztelt Endokrinológus.
33éves magas tesztoszteronnal kezelt nő vagyok, amire Dienille fogamzásgátlót szedek. Ezzel is védekezünk.
Azt szeretném kérdezni, hogy a hársfavirág tea gyengítheti a fogamzásgátló hatását?
Tisztelt Ritus!

A hársfavirág tea nem gyengíti a fogamzásgátló hatását.
Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus
Tisztelt Doktor Úr /Nő

Pajzsmirigy túlmüködést állapítottak meg,3x1 metothyrint szedek.

1,Kérdésem éhgyomorra kell e bevenni?
2,Vérvétel elött be kell e venni a gyógyszert?

TSh:0,005
FT4:32,95
FT3:8,92 Ezek mennyire rosszak?

A trakk az negativ lett,de nem tudom az mit jelent.

Honnét tudják megállapítani hogy immun eredetü e a túlmüködés?Göb nincs

Amióta szedem megnagyobbodtak a nyirokcsomóim.
Szurkál a melkasom jobb oldalt,ami ugyott kisugárzik a hátamba.Ezek a gyógyszertől vannak?

Köszönettel!



Tisztelt S.E.

A gyógyszer bevételének módját minden esetben a szakorvos határozza meg, mint ahogy arra kérdésre hogy a vérvétel előtt be kell-e venni a gyógyszert is ő tud csak választ adni, hogy milyen értékre kíváncsi.
Hogy immunológia eredetű-e a probléma azt további laboratóriumi eredményekből lehet kiszűrni.

Tisztelt Doktor Nő/ Doktor Úr!

Szeretném megkérdezni, hogy az Ovitrelle injekció lehet-e olyan hatással, hogy növeli a prolactin szintet? Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Dóri!

Az Ovitrelle okozhat prolaktin szint emelkedést, mint a többi fogamzásgátló készítmény is.

Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus
jónapot érdekelne hogy mit jelent vérvétel ered ményen terhesseg {1.trimeszter} 100,00 99999,00
Kedves Alexandra!

Sajnos kevés információt adott meg a laborral kapcsoltban, így nem lehet értelmezni az eredményt, mivel nem tudjuk milyen értékre vonatkozik .
Tisztelt Doktor Nő/Doktor Úr!

26 éves nő vagyok,a Párommal 7 éve vagyunk együtt, a szexet már viszont jó ideje nem kívánom,szárazabb a hüvelyem is!Fogamzásgátlót szedek... Ingerlékeny is vagyok,aluszekonyabb vagyok, hajam is hullik kisebb mértékben.
Lehetséges hogy pajzsmirigy betegegség lenne a háttérben?

3 éve szedem a fogamzásgátlót,előtte 2 évig Pharmatexet használtam,addig minden jó volt! :)
Tisztelt Annamária!

A fent leírt panaszok hátterében állhat endokrinológia probléma, érdemes lenne egy alapos endokrinológiai kivizsgálást végezni.
Tisztelt Budai Endrokinközpont!
Lányom egy éve szedi a bromocriptint nagyon magas prolactin szintje miatt. /Nincs daganata, kontrasztos ct vizsgálat bizonyította/
A napokban abbahagyta a gyógyszert. Mikor lehet laborvizsgálatot csináltatni, hogy a gyógyszer ne befolyásolja az eredményt?
A kezelőorvosa külföldön tartózkodik több hónapja ezért kérdezem Önöket.
Mostanáig kellett szedni a gyógyszert.
Előre is köszönöm válaszukat.
Üdvözlettel: Tóth Ilona
Tisztelt Tóth Ilona!

Fontos lenne tudni milyen más gyógyszereket használ, mivel néhány készítmény befolyásolhatja a prolactin szintet. A vérvételt a gyógyszer befejezését követő 1 hónap múlva ajánlott legkorábban elvégeztetni.

Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok