Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Udvozlom azal a kérésel fordulok onokhoz hogy már 3 éve nagyon sokat hiztam az is igaz hogy voltam már dr nál ez eredményeim jok határ érték de hulik a hajam es nagyon sokat hizom pedig ép hogy esszek napi 2 szer reggel nem is eszek ebéd és vacsora az is igaz hogyavacsora eleg sokszort késon van amikort az orvoshoz fordultam az egybol hogy rám nézet egybol azt monta hogy pajzmirigyem van de az utra hang nem mutata ki 3 eve volt ez a vizgálat mit csináljak most
Kedves Farkas Sándorné!

Arról nem írt milyen vizsgálatokat végeztek el Önnél pontosan, endokrinológusnál járt már a panaszaival? Amennyiben nem mindenképpen érdemes lenne felkeresnie egy szakorvost,,hogy kiderüljön hormonális probléma állhat-e a hátterében.


Tisztelt Dr!
2,5 éve első gyermekemnél 26 hetesen 8,7 a cukorterhelés, diétáznom kellett, dietetikushoz nem küldtek. Szülés után 6 héttel éhomi: 5,0 2 órás: 4,4.
Most ismét várandós vagyok, 14 hetes. Tegnap voltam terhelésen éhomi:4,7. 1 óra:9,8 2 óra 6.5.. Itthon mérem magamnak az egy órás értékek általában jók. Néha van hét felett bár nem eszek fehér lisztet, cukrot és figyelek az étkezésre. Viszont egyik nap kicsit szédültem reggeli után fél órával 9,8-at mértem, egy órával 7,3. ez többször is előfordult ebéd és vacsora után is néha. Reggeli után fél órával, tk kenyér, sonka, esetleg paprika tea csak citrommal a reggelim. Mindig 7-8 között van a félórás érték, az egy órás már lemegy 7 alá. Napközben is figyelek az étkezésre mégis 6,6-7,8ig felmegy és egyóra múlva 7 alatt van. Tudom, hogy alap esetben ez normális, de terhesen ez nem probléma a babára nézve? Ez az ingadozás nem károsítja a méhlepényt? Felesleges nézni a fél órát evés után, vagy ezzel valami baj van? Amíg nem rendeződik nem lasz baja a babának? Mit tudok tenni?Válaszát előre is Nagyon Köszönöm.

Kedves Reni !

A 14. héten végzett vércukor terhelés indokolt volt, mivel előző terhessége alatt terhességi cukorbetegsége volt. A most elvégzett terhelés során vércukor értékei megfelelőek. a 0 és a 120 perc a fontos az anyagcsere megállapítása céljából. Ez rendben van. Vércukor értékeit nincs értelme fél óra múlva mérni, mert a therápia céljából mindig az egy órás értéket vesszük alapul. Ennek 7,0 mmol/l alatt kell lennie. Egy egy alkalommal meghaladhatja ezt az értéket, de nem rendszeresen. Amennyiben sokszor magasabb a vércukor értéke akkor csak inzulin adása kerülhet szóba. Nagyon fontos a rendszeres mozgás, a napi 5-6x étkezés . Reggeli 25 g CH ( kb 5 dkg teljes kiörlésü kenyér, sonka sajt, paprika paradicsom, tea. Tizórai: 30-35 g CH pl gyümölcs vagy tejféle és diétás keksz, ebéd 50 g CH ( leves, hús, köret, itt köret az mérvadó, ami lehet rizs, burgonya, durum tészta vagy zöldköret) Uzsonna 20 g CH: gyümölcs, Vacsora 30 g CH: 1 teljes kiörlésü zsemle vagy 6 dkg kenyér, virsli, tojás, sajt, zöldség, utóvacsora: 10-15 g CH: ami diétás keksz.

Javasolom a rendszeres diabetologiai ellenőrzést, diétás tanácsadáson való részvételt, a vércukor mérés mellett havonta fruktozamin vizsgálatát, és a vizelet aceton vizsgálatát rendszeresen. Ha ezeket meg tudja tartani, nem lesz baja sem Önnek sem a babának.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Szep jo estet kivanok!
Szeretnek segitseget kerni, kb fel eve voltam vervetelen ami kimutatott magas tsh-t (10,35) a haziorvosom felirta az L-tyroxin nevu gyogyszert(50mg) 1 szemmel kezdtem , 2 honap mulva ujra vervetel es kontroll. 7, 37-re lement a TSH , megemeltuk masfelre a gyogyszert viszont egyre rosszabbul erzem magam a gyogyszertol vagy mastol, de egesz nap faradt vagyok, eros hangulatingadozasaim vannak, semmihez nincs kedvem es a libidom is nagyon alacsony miota szedem ezt a gyogyszert. Tudna esetleg segiteni lenne e erre megoldas? Az abbahagyasa , gondolom nem megoldas. De ezekkel a tunetekkel nem lehet egyuttelni.
Pajzsmirigy ultrahangon is voltam mar, az is negativ lett.
Nagyon szepen koszonom elore is segitseguket!
Pallagi Barbara
Kedves Betegünk!

Jól látja, a gyógyszert nem lehet elhagyni, arra feltétlenül szükség van. A megemelt adaggal is egyetértek. Tudnia kell, hogy tulajdonképpen nem gyógyszerről, hanem pótszerről van szó, ugyanis a szervezetében egyébként is jelenlévő, de Önnél kisebb mennyiségben található anyagot pótolunk vissza. Így egyértelmű mellékhatások nincsenek. Amiket panaszol, számos más okból is jelentkezhetnek. Egyébként pedig a szervezete huzamosabb ideje az alacsony pajzsmirigy hormon szinthez szokott, ugyanis minden bizonnyal régebb óta áll fenn a probléma, csak most derült ki. A pótlás során a szervezetnek meg kell szokni a normális hormon szintet, és ez időbe telik. Lassan biztosan csökkenni fognak a panaszai.

Üdvözlettel és jobbulást kívánva: Dr. Békési Gábor
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor úr /nő
A leletekkel kapcsolatban szeretném segítségét kérni .2 éve voltam vizsgálatra ahol kezembe nyomták a leleteket minden magyarázat nélkül.
TSH (0.400-5.010)
Free T3 (1.50-4.00):2.78
Free T4 (0.80.-1.90):*0.77
Normál nagyságú és echogenitású,homogén szerkezetű pajzsmirigylebenyek.Keskeny isthmus.Cysta,göb nincs.
Gondoltam mivel semmit nem mondtak ezért minden rendben van.A múlt nap azonban olvastam egy cikket a pajzsmirigy alulmukodesrol es feltűnt hogy nekem jóval alacsonyabb a Free T4 a leletekben mint a normál érték. Kérem segítsen.
Kedves Betegünk!

Az Ön által küldött leletekben nem szerepel, hogy mennyi a TSH értéke, pedig ez lenne a legfontosabb. Elképzelhető, hogy pajzsmirigy alulműködése van. Csináltasson egy újabb labort TSH, T3, T4-re. Ennek alapján lehet dönteni a kérdésben.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor

Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktornő/ Doktor úr!
nem rég jelentkeztem be Önökhöz PCO szakorvosi konzultációra. A betegség ténye már évekkel ezelőtt bizonyított, így most kontrollra érkeznék Önökhöz. A konzultációhoz szükséges friss laborvizsgálatokat a háziorvosomon keresztül szeretném felíratni. Hogy biztosan ne maradjon ki semmi fontos vizsgálat, tudna számomra tájékoztatást küldeni arról, hogy milyen leletekkel szoktak dolgozni? Az interneten keresztül többféle összetételű laborvizsgálatot találni, illetve az én korábbi vizsgálataim között is voltak kisebb-nagyobb különbségek.

Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Kedves Ágnes!

Melyik szakorvosunkhoz jelentkezett be? Mivel szakorvosonként, és egyénenként változó, hogy a tünetek alapján a konzultáció alkalmával milyen vizsgálatokat kérnek az orvosok. Érdemes elhozni az előző eredményeket és esetlegesen azokat a vizsgálatokat újra elvégeztetni, hogy friss laborokkal tudjon érkezni, sajnos hogy az Ön esetében milyen vizsgálatok lesznek szükségesek azt csak akkor tudja megmondani a szakorvos.

Tisztelt Cím!
30 éves lányom részére keresek nőgyógyász endokrinológust, mivel erős hajritkulással küzd.Önöknél van- e lehetőség az ezzel kapcsolatos hormonális háttérnek a kivizsgálására és mennyibe kerül? Várom tájékoztatásukat, köszönettel: Hősné Szántai Irén
Kedves Hősné Szántai Irén!

Központunkban Dr. Lőrincz Ildikó dolgozik mint nőgyógyász- endokrinológus, nála az első konzultáció 22.000 forintba kerül ez tartalmazza a nőgyógyászati UH vizsgálatot is amennyiben az szükséges, a konzultáció alkalmával tudják megbeszélni a Doktornővel, hogy a lánya esetében milyen további vizsgálatokra lehet szükség.
Időpontot a Doktornőhöz az alábbi telefonszámon tud kérni: +36704319728 vagy online is tud foglalni a honlapon keresztül.
Tisztelt Doktor Úr/ Doktor Nő!

Ismerős tanácsára vetem bele magam a témába. Gyermek korom óta kövér vagyok, viszont magas és erős is. Sokszori diéta és sport sem hozott látványos eredményt. Több éve kűzdök szőrösödéssel indokolatlan helyeken ( áll, has). A menstruációm normális. Indokolt lenne pajzsmirigy problémára gondolonom? Ha igen, mit javasol, hogy kezdjek neki?Köszönettel Adél
Kedves Adél!
A leírt tünetek lehetnek pajzsmirigy eredetűek is, de más endokrin probléma is állhat a háttérben, érdemes lenne felkeresnie egy endokrinológus szakorvost, Központunkból Dr. Koppány Viktóriát vagy Dr. Bérczy Juditot javasolnám Önnek. Hozzájuk az alábbi telefonszámon tud időpontot kérni: +36704319728

Anna 2017-11-22 16:49:03
Jo napot. Evek ota attol szenvedek , hogy tulsagosan szoros vagyok, nemreg pedig megallapittottak hogy a tesxtoszteton szintenm is kisse magas (1.8 helyett 2.3 ). Ennek ellenere minden tovabbi eredmeny rendeben volt, a ciklusom is aranylag renszeres (29 33) nap minden honapban. Tulsulyos sem vagyok 49 kg 165 cm. Ezert a pcos szindromat az orvosom kizarta. Kerdesem a lenne , hogy akkor mi okozhatja ezt a problemat es hogy lehet kezelni? Koszonom a valaszt Ps 18 eves vagyok
Kedves Anna!

Arról nem írt milyen további vizsgálatokat végeztek el Önnél, a túlzott szőrnövekedést számos dolog okozhatja, ezért érdemes lenne egy endokrinológus szakorvossal konzultálnia,Központunkból Dr. Koppány Viktóriát tudom ajánlani Önnek.
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Meddőségi kivizsgálással kapcsolatban küldtek inzulinrezisztancia vizsgálatra, mely a következő eredményt adta:
vércukor "0": 5.2 mmol/l; "120" perc: 3.0 mmol/l
inzulin "0": 6.58 uU/ml; "120" perc: 5.15 uU/ml.
A lelet értelmezésében szeretném segítségét kérni.
Köszönettel és üdvözlettel:
Szabó Eszter
Kedves Eszter!

Vércukor terhelése és inzulin szint értékei is normalisak. Nem ezek játszanak szerepet a meddőségében.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta

Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Tisztelt Doktor Nő/ Doktor Úr!

Inzulinrezisztencia és terheléses cukor vizsgálaton voltam, mert arra gyanakodtam, hogy inzulinrezisztenciám van. (Tüneteim: hajhullás, hízás, édesség iránti folyamatos vágy, reggeli nehéz ébredés, fáradtság.)
Az eredményeim
Glükóz fluoridos              5,1 mmol/L (3,5 - 6,1)
Glükóz terhelés 60'         5,9 mmol/L (3,1 - 10,5)
Glükóz terhelés 120'       6,4 mmol/L (3,1 - 7,5)
Inzulin                              4,6 mIU/L (1,9 - 23,0)
Inzulin terhelés 60'          48,7 mIU/L
Inzulin terhelés 120'        29,1 mIU/L

Szeretném tudni, ez IR vagy sem, illetve ha igen, mi a teendőm, dietetikus vagy orvos felkeresése? (Amit neten el lehetett olvasni, már megtettem, de a leletértelmezés nem megy egyedül.)

Köszönettel:
Ági


Kedves Ágnes!

A küldött értékei normalisak. Nincs inzulin rezisztenciája. Jó lenne viszont azt tufdni melyen tünetek panaszok alapján gondoltak inzulin rezisztenciára

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok