Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szakorvos

17 éves túlsúlyos lányomnak a gasztroenterologus javasolta, hogy a fogyás elősegitő injekciót (Saxenda vagy más) próbálja ki. Szeretném kérdezni, hogy Önök foglalkoznak 18 év alatti személlyel, illetve ezzel az injekcióval? Már több féle diétát kipróbált kevés sikerrel. Ezzel talán el tudná kezdeni az életmód váltást. Ebben szeretnénk kérni a segitségüket.

Köszönöm válaszukat
Kedves Andrea!

Rendelőnkben kizárólag felnőtt ellátásra (18 éves kor felett) van lehetőség, azonban Dr. Mutnéfalvy Zoltán 16 éves kortól is vállal pácienseket. Van lehetőség személyes vagy távkonzultációra, amelynek során kiértékeli a leleteit és megbeszélik a továbbiakat.

Kérem a könnyebb egyeztetés érdekében hívja központunkat bizalommal az alábbi telefonszámon:
+36/70-431-97-28.

Köszönettel:
McCree Gabriella
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Tisztelt dr. Koppány Viktória!

2015.áprilisában jártam Önnél, azóta elköltöztünk, jelenleg Kiskunhalason élek, nehezen tudnám megoldani a felutazást Budapestre.
Évente, fél évente vérvételen ellenőriztetem a TSH,T3,T4 értékeket.
Most inzulinrezisztencia igazolásával kapcsolatban szeretnék Öntől tanácsot kérni. Megvan a leletem, szeretném, ha a doktornő adna szakvéleményt, tanácsot. Nagyon hálás lennék, ha egy megadott e-mail címre elküldhetném a leleteimet kísérő kommentálásokkal, és Ön ezek után biztosan tudna segíteni. A telefonos,e-mailes konzultációt egészségügyi okokból választanám, ennek költségét természetesen utalással kiegyenlítem.

Tisztelettel várom mielőbbi válaszát,
Ábel Andrea
Kedves Andrea!

Van lehetőség a Doktornővel telefonos távkonzultációra, amelynek során kiértékeli a leleteit és megbeszélik a továbbiakat.

Kérem a könnyebb egyeztetés érdekében hívja központunkat bizalommal az alábbi telefonszámon:
+36/70-431-97-28.

Köszönettel:
McCree Gabriella
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Tisztelt Doktornő/Doktor úr!
A DHEA-S értékem a ciklus 4.napján 8,2umol/l, és 7,2-ig jó a lelet szerint. A tesztoszteron 1,92nmol/l az SHBG 33,4nmol/l a prolaktin pedig 28 és 26ig jó. Ez rosszat jelent, hogy a DHEA-S magas?
Köszönöm a válaszát!
Kedves Eszter!

Sajnos online felületen nincs lehetőség labor értékek elemzésére, ez a kórelőzményével együttesen értékelhető. Kérem ezzel az eredménnyel jelentkezzen be egy endokrinológus szakorvoshoz, ő tud majd Önnek ebben segíteni.
Ha esetleg a segítségére lehetünk, kérem hívja központunkat az alábbi telefonszámon: +36/70-431-9728

Üdvözlettel,

Tisztelt Profeszor Dr Balázs Csaba!
12éves kislányomnak foltos hajhullása van. Vérkép alapján a TSH értéke: 12,5 Ft3-Ft4 még a normál tartományban. az anti TPO szinteje:1300 Anti TG:1000. Uh alapján Hashimoto a diagnózis. Azt szeretném kérdezni. hogy gyógyszert kell e szednie illetve ha igen azt élete végéig? Lehet alternatív gyógyászatban gondolkodni?
Tisztelettel és Köszönettel: Eignerné Gabriella
Tisztelt Eignerné Gabriella!

Naponta átlagosan 100 hajszálunk hullik ki, melynek következtében nem ritkul a hajunk, hiszen a kihullott hajszálak helyett újabbak indulnak növekedésnek. A hajhullás akkor okoz észrevehető hajvesztést, ha a hajhullás mértéke meghaladja az új hajszálak növekedésének ütemét, illetve, ha a hajhagymák elhalása miatt nem növekszik új hajszál.

A hajhullás okozhatja a hajtömeg ritkulását vagy kopasz foltok kialakulását, és megjelenhet csak a fejünkön, vagy akár egész testünkre kiterjedően. A hajvesztés jellege és kiterjedése utalhat a hajhullás hátterében álló okokra.

Milyen okai lehetnek a hajhullásnak?

A hajhullás leggyakoribb oka az örökletes hajhullás, mely általában a férfiakat érinti, de előfordul nők esetén is. Ilyen esetekben a kor előrehaladtával férfiaknál típusosan a fejtetőn, valamint a hajvonal mentén kezdődik a hajvesztés, míg nőknél a hajtömeg ritkulása jellemző.

Hajhullást okozhatnak a hormonális változással járó állapotok is. Ilyen lehet a terhesség, melynek során a megnövekedett ösztrogénszint miatt következik be a hajhullás, és általában legkésőbb egy éven belül magától megszűnik. Hajhullást okozhat még hormonális változásokon keresztül a menopauza és a pajzsmirigybetegségek is.

A hajhullás hátterében állhatnak egyes betegségek, mint például az alopecia areata nevű autoimmun betegség, mely nem csak a fejtetőn, de az egész testen hajhullást eredményezhet a hajhagymák károsodásának következtében. Hajhullást okozhatnak a hajas fejbőr fertőzései, például a fejbőr gombás megbetegedése, a tinea capitis, mely jellegzetes, pirosas szélű, kerek kopasz foltokat eredményez.

Bizonyos gyógyszerek szedése is okozhat hajhullást, ilyenek például az egyes vérhígítók, antidepresszánsok, a szívritmuszavarok kezelésére használt béta-blokkolók, a koleszterincsökkentő gyógyszerek, egyes fogamzásgátlók, valamint a kemoterápiás szerek.

A helytelen táplálkozás okozta vitamin- és tápanyaghiány, - elsősorban - a fehérje- és a vashiány eredményezhet kifejezett hajhullást.

A hirtelen, nagy mértékű stressz is vezethet hajhulláshoz – egy negatív életeseményt, kifejezett testi, vagy érzelmi stresszhatást követően akár hónapokig tartó, erőteljes hajhullás is kialakulhat, mely általában magától rendeződik.

Egyes frizurák és kozmetikai készítmények is okozhatnak akár visszafordíthatatlan hajhullást. Elsősorban olyan hajviseletek okoznak problémát, melyek a hajszálak erőteljes húzása következtében azok töredezését, vagy kihullását okozzák: ilyenek a szoros copfok, kontyok és fonatok, valamint a póthaj. A hajhagymák gyulladását és károsodását okozhatják egyes hajápolási készítmények és hajfestékek, így ezek is hajhulláshoz vezethetnek.

Mit tehetünk a hajhullás megelőzésére?

A hajhullás oka a legtöbb esetben örökletes, ennek megelőzésére sajnos egyelőre nem áll rendelkezésre megfelelő módszer.

A hajhullás egyéb okainak megelőzésére azonban a következőket tehetjük:

Fogyasszunk vitaminokban, ásványi anyagokban, fehérjében gazdag, változatos étrendet!
Próbáljuk csökkenteni a mindennapi stresszt!
Figyeljünk oda a hajápolásra: használjunk nagy lyukú hajkefét, fejbőrt kímélő hajápolási termékeket, és ha lehet, kerüljük a hajfestéket, hajpótlást, hajformázó eszközöket!
Figyeljünk oda a frizura készítésekor: kerüljük a szoros copfokat és fonatokat!
Ne húzkodjuk, csavargassuk a hajunkat, és ne dörzsölgessük, vakarjuk a fejbőrünket!
Igyekezzünk kerülni azokat a gyógyszereket, melyek hajhulláshoz vezethetnek (természetesen csak orvosi felügyelet mellett!).

Amennyiben a megszokottnál nagyobb mértékű hajhullást tapasztalunk, vagy a fejbőrön, akár testünk egyéb részein kopasz foltok megjelenését észleljük, esetleg egyéb tünetek, például viszketés is jelentkezik, forduljunk orvoshoz! A hajhullás okának tisztázása érdekében különböző vizsgálatokra lehet szükség, és egyes esetekben gyógyszeres kezelésre, vagy étrendkiegészítő szedésére is szükség lehet.

Hajhullás esetén milyen vizsgálatok szükségesek?

Laborvizsgálat elvégzése, benne: ionok, májfunkció, vesefunkció, CRP, vérkép, vas, transzferrin szaturáció, TSH, FT3, FT4.
Bőrgyógyászhoz is el kell menni.
Nézzük meg gyógyszereinket, hogy okoznak-e hajhullást?!
Gondoljunk a vitamin-és ásványi anyag hiányra is!
Stressz egy fontos tényező a hajhullásban.
Nézzük meg hajápolási eszközeinket is.

A hajhullás hátterében tehát általában örökletes tényezők állnak, azonban egyes hiányállapotok és betegségek is vezethetnek hajvesztéshez, ezért kifejezett hajhullás, akár ezzel párhuzamosan egyéb tünetek megjelenése esetén mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni a háttérben álló okok felderítésének, esetleges kezelés megkezdésének érdekében.

További immuno-endokrin kivizsgálást javaslok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus
Tisztelt Dr. Nő/Úr!
Fogamzásgátlót szeretnék elkezdeni szedni viszont eléggé aggasztó tüneteim vannak amik szerintem hormonális problémára utalhatnak. Pattanások, fokozott szőrnövekedés(nem annyira súlyos), enyhe hajhullás, szorongás, 0 libidó, ingerlékenység, szorongás, erős szívdobogásérzés, fejfájás és hőhullámok. Így ezek mellett mennyire ajánlott elkezdeni szedni? Okozhat nagyobb gondot vagy esetleg megoldhatja? Vagy előbb érdemesebb lenne elmenni endokrinológushoz?
Nagyon megköszönöm ha válaszol!
Kedves Boglárka!

Ebben az esetben azt ajánlom, hogy egy endokrinológus szakorvossal konzultáljon, a meglévő leletei és az összetett tünetekkel kapcsolatban.
Valamint így szükség esetén célzottan, személyre szabottan tudja az esetleges vizsgálatokat javasolni.

Szívesen ajánlok több szakorvost is, amennyiben segíteni tudunk kérem jelentkezzen be központunkba az alábbi telefonszámon: +36/70-431-97-28.

Üdvözlettel,
McCree Gabriella
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Kedves Doktorúr/Doktornő!
Manapság sokat lehet olvasni a maca gyökér és ashwagandha pozitív hatásairól, viszont az ellenjavallatoknál a pajszmirigy betegséget említik. Ugyanígy a jódnál egyszer azt olvasom, hogy jó a pajzsmirigy szempontjából, máskor hogy árthat. Alulműködésem van, L-thyroxint szedek, így most határértéken belül vannak az értékeim, illetve pajzsmirigy ultrahangon is voltam pár hónapja, ahol pár mm-es echoszegény göböket fedeztek fel, Struma nodosa véleményt írtak a leletre. A kérdésem, hogy ilyen esetben szedhetőek-e a fent említett gyógynövények?
A választ előre is köszönöm!
Kedves Melinda!

Amit az Ashwagandáról tudni érdemes: Az Ashwagandha nevű indiai cserjét hosszú ideje használják a hagyományos orvoslásban adaptogén (a szervezet működését harmonizáló) gyógynövényként a szervezet belső egyensúlyának a helyreállítására,30 ám napjainkban a modern tudomány azt is bebizonyította, hogy ezt az ashwagandha a pajzsmirigy működésére gyakorolt jótékony hatása révén éri el. A hatás egyrészt azon alapul, hogy a növény tartalmaz egy glyco-withanolide nevű bioaktív vegyületet, amely csökkenti a szervezet stressz- illetve a kortizol szintjét, és ezzel egyidejűleg növeli a vér T3 és a T4 hormon koncentrációját.

A dolog úgy kezdődött, hogy egy kísérletben egereknek adtak szájon át ashwagandha gyökér kivonatot, és figyelték pajzsmirigyhormonjaik szintjének alakulását. Azt tapasztalták, hogy az egereknek mindössze 20 nappal a kezelés megkezdése után már 18%- kal több T3 hormon és 111%-kal több T4 hormon volt a vérükben. Ezeket az eredményeket később humán vizsgálatok is igazolták. Az egyik kísérletben pajzsmirigy-alulműködésben szenvedő betegek egy csoportja (a 60-ból 10) bipoláris zavarokkal is küzdött. A betegeket két hónapig napi 500 mg ashwagandhával kezelték, és a második hónap végére mindegyikük pajzsmirigyműködésében javulás állt be. A vérük T4 hormon szintje az eredetihez képest akár 24% -kal is nőtt.

A placebo csoportban, akik nem kaptak ashwagandhát, az eredeti T4 szinthez képest mintegy 23%-csökkenés mutatkozott, ami a pajzsmirigyműködés szignifikáns romlására utal. Az egyik nem kezelt beteg TSH értéke pedig a normális szint fölé ugrott, ami ugyancsak a pajzsmirigy nem megfelelő működésének a jele.

Mindebből az következik, hogy az ashwagandha-terápia nagyban hozzájárulhat a T4 pajzsmirigyhormon szintjének növeléséhez, és ezáltal a TSH szintjének normalizálásához.32

Az ashwagandha ezen kívül azzal is támogatja, illetve helyreállítja a pajzsmirigy egészséges működését, hogy csökkenti a kortizol nevű stresszhormon szintjét. A pajzsmirigybetegségben szenvedő emberek sokkal nagyobb százalékban szoronganak, lesznek depressziósak vagy szenvednek más stressz-okozta betegségben. A kortizolszint növekedése és az állandó stressz ugyanis fokozza a T3 hormon reverz T3-á (rT3-á) alakulását, gátolva ezzel a T3 jótékony működését.

Maca mint multivitamin

A Maca rendkívül gazdag tápanyagokban, valamint energetizálókban, ezért sokan úgy gondolják, hogy ez a világ egyik legjobb természetes kiegészítője. Majdnem olyan, mint egy komplett multivitamin készítmény, és összetett tápanyagtartalmának köszönhetően a szuperételek egyikének minősítették. A "superfood" ételek koncentráltan tartalmazzák a szervezetünk számára létfontosságú tápanyagokat. Megtalálható bennük szinte az összes vitamin, ásványi anyag, nyomelem, enzimek, aminosavak stb.

Tudományos kutatások szerint, a Maca kifejezetten gazdag aminosavakban, ún. fito-nutriensekben, esszenciális zsírsavakban, vitaminokban és ásványi anyagokban. Rendkívül sok nyomelem található benne, egy részüket még nem is azonosították.

Gazdag forrása a kálciumnak, magnéziumnak, foszfornak, de található benne még vas, mangán, réz, cink, szelén, B-vitaminok (tiamin, riboflavin, niacin, B6-vitamin, B12-vitamin), béta-karotin, C- és D-vitamin. Várandósság előtt és alatt kifejezetten javasolt a kismamáknak.

A szárított Maca körülbelül 60% szénhidrátot (keményítőt és cukrot), 9% rostot, és valamivel több mint 10% proteint tartalmaz. Magasabb a lipid (zsír) tartalma, mint más gyökeres növényeknek (2,2%), amelyben a linolsavak, pálmaolaj savak és az olajsavak az elsődleges zsírsavak.

Fő hatóanyagai azonban az alkaloidok, flavonoidok, glikozidok és fitoszteroidok csoportjába tartoznak. Ezen kívül gazdag még olyan növényi szterolokban, mint a szitoszterol, a campeszterol, az ergoszterol, a brassicaszterol és az ergostadienol. Ennek köszönhetően a növényből készült termékeket ma a világon mindenütt vitalizáló, szellemi teljesítményt fokozó, erőnlétjavító és potencianövelő szerként használják.

A Maca jótékony hatással van mindkét nem hormonháztartására is. Nőknél szabályozza a menstruációs ciklust és a változókori tüneteket is enyhíti, míg cink tartalmának köszönhetően férfiaknál növeli a hímivarsejtek számát, fokozza a nemi vágyat. Hölgyeknél is vágyfokozó hatású, de termékenységet növelő tulajdonsága egyelőre nem bizonyított.

Fontos tudni, hogy a strúma a pajzsmirigy megnagyobbodását jelenti. Ez lehet egyenletes, tehát diffúz jellegű vagy göbös, amikor jól látható, esetleg tapintható göb észlelhető A pajzsmirigy göbös megbetegedéseire a legtöbb esetben a nyak elülső részén megjelenő duzzanat hívja fel a figyelmet. A göbök azonban nem egyszerűen kozmetikai gondot jelentenek. Az un. „meleg göbök” pajzsmirigy túlműködést okozhatnak, a „hideg göbök” pedig a daganatos átalakulás miatt jelentenek potenciális veszélyt. Arról, hogy az elváltozás melyik csoportba sorolandó, az izotópos vizsgálat során bizonyosodhatunk meg. A meleg göb fokozott mértékben tárol izotópot, a vizsgálati képen piros színű, ezért nevezték el „meleg” göbnek

Jó egészséget kívánok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba egyetemi tanár, az MTA doktora
endokrinológus-immunológus szakorvos.
Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus
Tisztelt Cím!

Ídőszakosan túlzott szorongásban szenvedek már egy jó ideje. Szeretném magam kivizsgáltatni Önöknél ,hogy van e összefüggés a hormonjaimmal.
Nem tudom, hogy kezdjem,hova jelentkezzek be ezért szeretnék segítséget kérni.

Köszönettel:
Berkesné Ihász Judit
Kedves Berkesné Ihász Judit!

Ebben az esetben azt ajánlom, hogy egy endokrinológus szakorvossal konzultáljon, a meglévő leletei és az összetett tünetekkel kapcsolatban, amelyek a mindennapjait is kedvezőtlenül befolyásolják.
Valamint szükség esetén célzottan, személyre szabottan tudja az esetleges vizsgálatokat még javasolni.
Szívesen ajánlok több szakorvost is, amennyiben segíteni tudunk kérem jelentkezzen be központunkba az alábbi telefonszámon: +36/70-431-97-28.

Üdvözlettel,
McCree Gabriella
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Tisztelt Doktor úr/ Doktornő!

Terheléses cukor vizsgálaton az alábbiak lettek az eredményeim:
Éhgyomri glukóz (plazmából): 4.9 mmol/L
30 perces glukóz: 5.9 mmol/L
60 perces glukóz: 4.7 mmol/L
90 perces glukóz: 3.8 mmol/L
120 perces glukóz: 3.2 mmol/L
180 perces glukóz: 3.2 mmol/L
Inzulin: 3.9 mIU/L
Inzulin 30 perc: 22.5 mIU/L
Inzulin 60 perc: 40.0 mIU/L
Inzulin 90 perc: 49.2 mIU/L
Inzulin 120 perc: 43.1 mIU/L
Inzulin 180 perc: 12.7 mIU/L
Inzulin rezisztencia (HOMA index): 0.85

Szeretném megkérdezni, a fenti eredmények utalhatnak IR-re?
Válaszát ezúton is köszönöm!
Kedves Eszter!

Sajnos internetes felületen nincs lehetőség labor értékek kiértékelésére, kérem keressen fel egy endokrinológus szakorvost aki át tudja nézni az előzményeit illetve meg is tudja vizsgálni, kikérdezni.
Amennyiben segíteni tudunk kérem jelentkezzen be központunkba.

Üdvözlettel,
McCree Gabriella
McCree Gabriella
McCree Gabriella
Tisztelt Doktornő , Doktor úr!

A ciklus 3-5. napján elvégezendő hormonpanel vizsgálatra utaltak be. A ciklusom rendszertelen, így eléggé kiszámíthatatlan mikor fog kezdődni. A Norcolut tabletta szedését írták fel, hogy ezt kompenzáljuk. Az lenne a kérdésem ez a tabletta befolyásolni tudja-e bármilyen szinten az eredményeket?

Előre is köszönöm válaszukat!

Üdvözlettel,
Luca
Kedves Luca!

A tervezett labor vizsgálat elvégezhető Norcolut kezelés után, nem fogja meghamisítani az eredményeket.

Üdvözlettel,
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán
Dr. Mutnéfalvy Zoltán endokrinológus
Üdvözlöm!
A problémám a következő.
TSH szintem 5,8 lett. Háziorvosom tanácsára elkezdtem a letrox50mg gyógyszert szedni, viszont 2 hét után vettem észre, hogy epilelsziásoknak nem javasolt.
Epilepsziára a neurotop300-at szedem 12 éve, azóta tünetmentes vagyok.
Háziorvosom szerint nyugodtan szedjem, de nagyon félek a rohamtól.
Kérdésem az lenne, hogy mit javasolna ez ügyben? Esetleg olyan pajzsmirigy gyógyszer van, amit epilepsziások is szedhetnek?

Köszönöm előre is válaszát!

Jné
Tisztelt Juhász Sándorné!

Amennyiben a pajzsmirigyhormon pótlás feltétlen szükséges, akkor kisebb dózist javaslok 13 vagy 25 ug-t.
Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba

egyetemi tanár, az MTA doktora
endokrinológus-immunológus szakorvos
Prof. Dr. Balázs Csaba
Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus, immunológus

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK