Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr. Úr!

Nem tudom, hogy foglalkozik e Ön e panaszok kapcsán a felmerülő kérdésekkel?
Ha nem akkor előre is elnézést, de már nem tudom, hogy hova, vagy kinek írjak a kérdéseimet a panaszaim kapcsán.

Nagy kérdőjelek vannak előttem.
A panaszaim a menstruációmmal kapcsolatosak, 2006-ban volt az első alkalom, ekkor még minden rendben folyt.
Viszont 2010-ben elkezdődött egy olyan fura esemény sorozat, amit most ki kell vizsgáltatni, ugyanis 3 havonta nem jött meg a ciklus, kimaradt.. Nem egymást követő hónapokról van szó, hanem pl: február/május/szeptember.
S ez a folyamat folytatódott a mai napig, viszont a 2017-ben feb./ápr./jún./szep.-ben nem jött meg, sőt október 16 óta nincs menstruációm, és már 2018. 02. 05 - e van.

Ezt már nem lehet figyelmen kívül hagyni, így a háziorvosom elküldött az 1-es belklinikára endokrinológushoz.

24 éves vagyok, s azt is tudni kell, hogy még nem volt nemi kapcsolatom.

Az a kérdésem, hogy biztos, hogy hormonális bajom lehet?

Előre is köszönöm válaszát, és elnézését kérem ha nem ide illő a problémám.

Tisztelettel: Dancs Ágnes.
Kedves Dancs Ágnes!

Megtisztelt kérdésével.
A leirtak felvetik, hogy a menstráció hormonális szabályozásának egyensúlya felborult.
Jó, hogy endokrinológiai kivizsgálása ez irányban elindul, és megfelelő segítséget megkapja.
üdvözlettel Bérczy drnő
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr/ Doktor Nő!

Inzulinrezisztens vagyok, a dieta es a sport melle szeretnek vmi taplalekkiegesztitöt szedni, az interneten talaltam ra erre: WTN myo-inozitol komplex. Sokan dicserik, többek között azert is mert elösegitette h a kisbaba megfoganjon. En viszont nem szeretnek meg gyereket, fogamzasgatlot szedek. Az lenne a kerdesem h annak befolyasolja-e a hatasat, vagy lehet szedni vele együtt es nem kell felni a teherbeesestöl?
Köszönettel,
Eszter
Kedves Eszter!

A WTN-es termék jó, de nem csökkenti a fogamzásgátló hatását, nyugodtan szedheti együüt vele.
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tiszteletem!
A férjem 4 hónappal ezelőtti vércukoreredménye 9,3 volt. Az orvosa erre Trulicity1,5mg-os injekciós tollban lévő gyógyszert írt fel. Február végén laboratórimban mért érték 18,2 lett. Most inzulinra akarja átállítani a kezelést. A kérdésem az, hogy nem lehetne-e mégis gyógyszeresen kezelni. 3 napja szedi az előzőleg felírt Sinjardy 1,5mg/1000mg gyógyszert, és már lement 11-re a cukorérték.

Válaszát várva maradok tisztelettel: Szegedi Imréné
Kedves Szegedi Imréné !

A Trlicity egy uj, jó hatású gyógyszer. De előfordulhatnak olyan esetek, amikor nem hatékony. Szwrwtnwm tudni, hogy a férje hány éve cukorbeteg ? Milyen a testalkata, milyen egyéb gyógyszereket szed. Ha elküldi ezt nekem, akkor pontosabb tanácsot tudok adni a további kezelést illetően.

Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Üdvözlöm! Érdeklődnék, hogy önöknél szükség van-e beutalóra, vagy elég csak időpontot egyeztetni, hogy ha labort szeretnék csináltatni?
Tisztelt Szabó Barbara!

Nem szükséges hozzánk beutaló, elegendő ha időpontot kér a vizsgálatra. Ezt az alábbi telefonszámon tudja megtenni +3670/4319728.
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Megemelkedett PTH szint (187,9 pg/mL), emelkedett kálcium (2,83 mmmol/l), valamint emelkedett alkalikus fosztatáz 145 (U/l), / D-vitamin: 104,9 mmmo/L/ értékeke miatt kerestem meg Önt. Béta-crosslaps és oszteokalcin valamint a TSH érték a ref.értékeken belül van,
Szeretnék minél előbb segítséget kapni, mert súlyos csontritkulásom van, amit lehet, hogy az emelkedett PTH szint okoz vagy hozzájárul.

Várom mielőbbi válaszát
Tisztelettel
Fridrich Andrea
Tisztelt Fridrich Andrea!

A mellékpajzsmirigy teljeskörű kivizsgálása: pajzsmirigy -mellékpajzsmirigy Uh, szükség lehet speciális mellékpajzsmirigy scintigraphiára, azaz részletes, célzott endokrinológiai kivizsgálásra, mert ez alapján lehet oki terápiát adni, mely segítheti, hogy a csontritkulás lassuljon.
üdvözlettel Bérczy drnő

Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Jo napot kivanok! Erdeklodni szeretnek, hogy radioaktiv jodos kezeles utan mikortol ajanlott teherbe esni? A feleves kontrollom megvolt,oktoberben, akkor minden rendben volt, nem volt rakos sejt.
Mivel en a jodos kezelest marciusban kaptam be es januarban (10 honapra ra) viszont babat vartam. Erre nem szamitottunk, mivel meg a hormon szintet nem tudtak tokeletesen beallitani. Senki nem vilagosit fel, hogy mik lehetnek az okok a babara es az anyara nezve. A nogyogyasz azt mondja a babanak nem lesz semmi baja, nem folyasolja be, hogy jodos kezelest kaptam. Szerinte nem kene megszakitani a terhesseget. Az endokrinologus viszont szoba sem allt velem. Azt mondta nem tarthatom meg a babat. Elore is koszonom a valaszt!
Tisztelt Kiss Ildikó!
A teljes adatok, eredmények egybevetése adhatunk teljeskörű választ a kérdéseire, mely személyes konzultációt igényelne. Időpontot az alábbi telefonszámon tud foglalni: +36704319728. Várom szeretettel.
üdvözlettel!
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit
Dr. Bérczy Judit belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
1 évvel ezelőtt műtöttek alul működő,göbös pajzsmirigy megnagyobbodás miatt.Az egyik oldalon meghagytak egy darabot belőle,ami termel némi hormont,de emellett L-Thyroxin 50-et szedek felváltva (egyik nap felet,másik nap egészet).A laborleletek,ultra-hangfelvételek megfelelőek. A kérdésem az lenne,hogy hamarosan babát tervezünk a férjemmel és érdeklődnék,hogy szedhetek-e jód tartalmú magzatvédő vitamint?A várandósság alatt kell-e többször ellenőriztetni a pajzsmirigy hormonokat? Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:D.Nóra
Kedves Betegünk!

Magzatvédő vitamint szedhet. A terhesség alatt ajánlatos havonta ellenőrizni a pajzsmirigy hormon szinteket.

Minden jót és sok sikert kívánok: Békési Dr.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tisztelt Dr Békési Gábor! Az lenne a kérdésem hogy két hónapja ödéma lett a jobb szememen és arcomon! Már rengeteg orvosnál voltam de senki nem tudja megmondani mi a baj! CT röntgen, vérvétel negatív! Cöliakiás vagyok és két éve elhalt a pajzsmirigyem! Letroxot szedek. Kérem szépen ha tud segítsen! Köszönettel Nemes Gyulané
Kedves Betegünk!

Elképzelhető, hogy a Letrox adagja nem elégséges. Ellenőrizték a TSH-T3-T4 szintet? Ha ezek rendben vannak, lehetséges, hogy vese problémája van. Ennek érdekében nefrológiai szakrendelést javaslok felkeresni. Ha ott sem találják az okot, részletes belgyógyászati, illetve gégészeti kivizsgálás jön szóba.

Üdvözlettel: Dr. Békési Gábor


Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus
Tiszteletem! 4 hónappal ezelőtt írt fel azorvos a férjemnek Trulicity 1,5mg injekciós tollban nevű gyógyszert. A cukor értéke a gyógyszerrel felment 18,2-re előzőleg 9,3 volt. Most inzulinra akarják átállítani. A kérdésem az, hogy nem lehetne-e mégis gyógyszeresen kezelni. Ha egy mód van rá szeretnénk elkerülni az inzulinos kezelést.
Válaszukat várom, tisztelettel : Szegedi Imréné
email: [email protected]
Kedves Szegedi Imréné !

A Trlicity egy új, jó hatású gyógyszer. De előfordulhatnak olyan esetek, amikor nem hatékony. Számos kérdés felmerül, például hogy a férje hány éve cukorbeteg milyen a testalkata, milyen gyógyszereket szed. Személyes konzultáció alkalmával tudunk Önnek segíteni a további kezelést illetően.
Üdvözlettel: dr Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta
Dr. Porochnavecz Marietta diabetológus
Tisztelt Dr Úr!
Emelkedett Tsh: érték 5,24 miatt kértem időpontot endokrinológiára. /egy évvel ezelötti értékem:2,0 volt. Sajnos csak május 22-re kaptam időpontot Mivel túl hosszú a várakozási idő, arra gondoltam, hogy addig is szednék szerves szelént, illetve kiegészíteném jóddal/ Sea Kelp tengeri moszat kivonattal formájában DE azt olvastam, hogy pajzsmirigy gyulladásban a jód inkább kárt csinálhat. Azt szeretném kérdezni, hogy a hogyan lehet eldönteni, hogy van -e gyulladásom. CRP: 7,0 fT4: 13,0 koleszterin: 6,6 Azért ezeket az értékeket írom,mivel itt jelez a vérképem eltérést. Köszönöm: Pajzsmirigy uh-ra csak május 7-re kaptam időpontot. 43 éves vagyok.
Kedves Zsuzsanna!

A pajzsmirigy gyulladás kivizsgálásához érdemes nézetnie egy anti-tpo szintet valamint az UH-on is látszik ha gyulladásban van a pajzsmirigye.
Dr. Békési Gábor PhD
Dr. Békési Gábor PhD belgyógyász, endokrinológus

Hírek

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

Tejcsorgás és impotencia is utalhat az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganatára

A prolactinoma az agyalapi mirigy prolaktint termelő daganata, a leggyakrabban előforduló hormont termelő agyalapi mirigy daganat. Olyan tünetek hívhatják fel jelenlétére a figyelmet, mint például a nőknél a szoptatási időn kívül jelentkező tejcsorgás és menstruációs zavarok, illetve a férfiakat sújtó merevedési zavar, impotencia. Prof. Dr. Góth Miklós PhD, az MTA doktora, az Endokrinközpont endokrinológusa erről a csaknem mindig jóindulatú daganattípusról beszélt.

További részletek
Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok