Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktor úr!

30 éves vagyok, és azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy folyamatos fáradtsággal küzdök. Reggel nem tudok felkelni, este alig tudok elaludni, napközben pedig egyszerűen alig tudok koncentrálni, folyamatosan fáradt vagyok és kedvetlen. A tanulás is alig megy emiatt. Mivel másfél évvel ezelőttig 4 évig stresszes munkám volt, így csak arra tudom vissza vezetni, hiába nem dolgozom már. Olvastam, hogy cortizol probléma is járhat ilyen tünetekkel vagy hormonzavar. Mit tanácsolna? Rengeteg vitamint szedek, de az sem segít, sajnos.

Köszönettel,

Enikő
Tisztelt Enikő!

Igen okozhatja kortizol probléma a panaszát,de állhat vas-és vérszegénység illetve pajzsmirigy probléma is a panaszok hátterében,ezért keressen fel egy endokrinológus szakembert.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Kedves Doktornő/Doktor Úr!

Segítségét szeretném kérni, hogy az eredményeim alapján fennáll-e az inzulinrezisztencia? Normális, hogy a 120'-as vércukor érték alacsonyabb az éhgyomri értéknél?

Vércukor 0': 4,5
60': 5,5
120': 4,3

Inzulin éhgyomor: 5,1 mIU/L
60': 61,4 uIU/L
120': 51,3 uIU/L

Köszönöm,
Anna
Kedves Anna!
Inzulinrezisztencia van. Cukorbetegség nincs.Azért esett le a 120 perces vércukorérték, mert előtte a 60 perces inzulin szint magas volt, s így lecsökkentette az utána következő cukrot.
A bemutatott leletek alapján diéta és metformin kezelést javasolok. Várom szeretettel, ha gondolja.

Dr.Koppány Viktória
Tisztelet!
Egy kulonos problemaval fordulok Onnokhoz,ugyanis ferjem(42 ev)testepites celjabol Adrolic (Anadrol)nevu tomegnovelo tablettakat szedett ami teljen tonkretette a szervezet sajat tesztoszteron termelodeset.
Libidoja holtponton van es a nemi vagy teljesen kihalonak latszik ami egy szoktalan allapot.
Kerdesem az lenne hogy varni kell mig ujra termelodni kezdenek a ferfi hormonok vagy van mas modszer ami segitene problemankon?
Valaszat elore is koszonom.
Panna
Kedves Panna!
Kérem, keressenek fel egy andrológust, hogy hogyan lehetne újra beindítani a herék tesztoszteron termelését ( amelyet az Anadrol megszüntetett).

Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Cím!

Pajzsmirigy-vizsgálatra szeretnék jelentkezni, hétköznap 18 óra utáni időpontban. Ebben kérem szíves segítségüket.

Üdvözlettel:

Kovács Tímea
Tisztelt Tímea!

Október 05-én 18:20 megfelel esetleg Önnek?
Dr.Koppány Viktória rendelésére tudok leghamarabb időpontot adni.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt szakértő!

36 éves nő vagyok, évek óta szeretnénk kisbabát, de sajnos eddig nem sikerült. Már meddőségi központba járunk, a nőgyógyászom és a meddőségi szakértő is nézték a TSH értékeimet, ők mindig azt mondják, minden rendben, hiába mondom, hogy nagymamám és nővérem is pajzsmirigyes volt, hátha nekem is az a baj? Kérdezném, hogy az alábbi értékek alapján Ön szerint indokolt lenne egy kivizsgálás?
T4 2.710
T3 4.29
LH 5.97
FSH 6.19
Prolaktin 308.6
Ösztradiol 416
Progeszteron 34.2
Tesztoszteron 1.3
Inzulin 3.1

Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Klári!
Bár TSH értéket nem írt, de a többi közölt hormonlelet jó, a progeszteron szint alapján volt peteérés is!

Dr.Koppány Viktória
Kedves Doktor Nő/Úr!

Ciklusom 18 napján nőgyógyászati ügyeletre kellett mennem akut alhasi fájdalmak miatt. Az ultrahangos vizsgálat kimutatta, hogy egy 45 mm-es ciszta áll a háttérben mely bevérzett.
A cisztán kívül egyéb szokatlan tüneteim is vannak az elmút három ciklusban: pecsételő vérzés 5-7 nappal a menstruáció előtt, vizesedés, mell erős duzzadása (nagyon fájdalmas), alhasi panaszok, pattanások.
Úgy döntöttem a ciklus 21. napján elmegyek vérvételre, hogy lássam legalább a progeszteron-ösztrogén szinteket. Az eredmények a következőek szerint alakultak: pregszteron 26,79 nmol/l, ösztradiol 975,6 pmol/l.
Ön szerint állhat hormonális ok a panaszaim mögött? Mit tanácsol mitévő legyek?

Válaszát előre is köszönöm.
S.Orsolya
Kedves Orsolya!
Véleményem szerint a nagyméretű petefészek ciszta miatt elsősorban a nőgyógyász kezében van a döntés. A hormonleletek szintjét is sajnos befolyásolta a ciszta.
ilyenkor szoktunk fogamzásgátlót adni a ciszta kisebbé tétele, felszívódásának elősegítése céljából, a gyógyszer a többi panaszra is jó.

Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Doktor Úr!
25 éves, PCO-s és inzulinrezisztenciás nő vagyok. A legutóbbi laborleletwemen magas volt az anti TPO szintje. Az orvosom azt javasolta, hogy szelént szedjek. Van-e okom aggódni a magasabb érték miatt?

labor:
ultraszenzitív htsh: 1,06 uIU/ml
szabad T4 meghatározás: 1,14 ng/dl
anti-TPO 35,09 IU/ml
Kedves Betegünk!

Az Ön által küldött leletek szerint a pajzsmirigy működése megfelelő. Ilyen esetben az anti-TPO magasabb értéke nem igényel tennivalót. Érdemes évente egy TSH kontrollt végezni. Mindaddig, amíg ennek értéke jó, nem kell aggódnia.

Üdvözlettel: Békési dr
Tisztelt Doktornő/úr!


Szeretném kikérni a véleményüket a következő leletemről.

cukor 4,9
cukor 60' 8,5
cukor 120' 4,6


Inzulin 18,7
Inzulin 60' 162,9
Inzulin 120' 34,0

HOMA-IR 4,1


Szeretném tudni hogy van -e inzulinrezisztenciám?
És hogy ez az érték gátolhatja-e a teherbeesést?

előre is köszönöm a válaszukat
Kedves Zsófia!
Igen, van, készséggel kezelem, ha gondolja.

Dr.Koppány Viktória
Tisztelt Doktorno/Doktorur!
Az alabbi eredmeny inzulinrezisztenciara utalhat?
WHO Megnevezés Eredmény Egység Referencia tartomány Státusz/Validáló
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
21312 Vércukor 0’ : 4,36 mmol/L 4,00 - 6,40 Valid
21312 Vércukor 60’ : 13,11 mmol/L Valid
21312 Vércukor 120’ : 12,63 mmol/L Valid
23310 Inzulin 0’ : <2,00 mU/l 2,00 - 29,00 Valid
23310 Inzulin 60’ : 30,30 mIU/l Valid
23310 Inzulin 120’ : 50,20 mIU/l Valid
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Archiválva: 2015-09-17 18:43:21
Elore is koszonom!
Gabriella
Kedves Gabriella!

Magasak az eredményei,keressen fel egy endokrinológus szakorvost.Intézményünkben Dr.Koppány Viktória doktornőt tudom javasolni.

Üdvözlettel:Nagy Anett
Tisztelt Doktornő/úr!

33 éves vagyok, és régóta hajhullással és fokozott szőrnövekedéssel küzdök. Emellé az elmúlt időszakban menstruációs probléma és súlynövekedés társult. A hormonvizsgálat során mindent rendben találtak.
Az alábbi terheléses vércukor-és inzulinvizsgálat eredménye alapján fennáll-e az inzulinrezisztencia lehetősége?

Glükóz 0': 4,8 mmol/L
Glükóz 120': 5,4 mmol/L

Inzulin 0': 18,5 mIU/L
Inzulin 120': 67,2 mIU/L
Válaszát előre is köszönöm!
R Anita




Kedves Anita!
igen, fennáll az inzulinrezisztencia lehetősége. Diéta és gyógyszeres kezelés (metformin) javasolt! Várom, ha gondolja!

Dr.Koppány Viktória

Hírek

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

Öröklődés, életmód, betegségek? Ilyen okai lehetnek a zsíranyagcsere-zavarnak

A zsíranyagcsere-zavarok (magas koleszterin- és/vagy trigliceridszint) növelik az érelmeszesedés előfordulási valószínűségét és ezzel a szívbetegségek, pl. a szívinfarktus, a stroke és a cukorbetegség kockázatát is. Felismerésük és kezelésük is kiemelt fontosságú. De vajon miben állhat a kezelés? Kizárólag az életmód reformjából, vagy szükség lehet betegségek gyógyszeres kezelésére is? Mindez attól függ, mi a zsíranyagcsere-zavar kiváltó oka, amelyeknek lehetőségeiről Prof. Dr. Somogyi Anikó, az Endokrinközpont endokrinológusa, diabetológus, belgyógyász, a zsíranyagcsere-zavarok specialistája beszélt.

További részletek
Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

Az elhízás és a holdvilág arc a Cushing szindróma vezető tünete

A páciensek gyakran a törzsükre rakódott jelentős plusz kilók okainak kutatásakor jutnak el endokrinológushoz, ahol a kivizsgálás után kiderülhet, hogy a kortizol hormon túltermelése, nagy mennyiségű jelenléte okozza ezt a tünetet, más jellegzetességekkel együtt. Dr. Mutnéfalvy Zoltán, az Endokrinközpont endokrinológusa, kóros elhízásra szakosodott specialista a Cushing szindróma további tipikus tüneteire, a kivizsgálás és a kezelés lehetőségeire hívta fel a figyelmet.

További részletek
A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

A nagyobb mennyiségű testzsír fiataloknál is növeli az inzulinrezisztencia kockázatát

Egy közelmúltban készült tanulmányban sikerült bizonyítani, hogy a magas testzsír százalék és különösen a hasi elhízás már a tinédzsereknél és a fiataloknál is inzulinrezisztenciához vezethet. Ez pedig beindíthat egy ördögi kört, hiszen az inzulinrezisztencia és az elhízás kölcsönhatásban vannak egymással. Dr. Bérczy Judit, az Endokrinközpont endokrinológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy orvosi segítséggel és életmódváltással a folyamat megállítható.

További részletek

Prima Medica Egészségközpontok